İdlip Karaman'dan yardım bekliyor

Karaman'da duyarlı STK tarafından İdlip için yardım kampanyası başlatıldı.

Reklam
İdlip Karaman'dan yardım bekliyor
10 Ocak 2020 - 12:51
Reklam

Karaman’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek son günlerde şiddeti daha da artan İdlib’deki saldırılardan Türkiye sınırına sığınan insanlara yönelik un, gıda, çadır ve temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan yardım kampanyası başlattı.

Gerçekleştirilen toplantıda dokuz yılı aşkın bir süredir Suriye iç savaşını her yönüyle yansıtan en önemli bölge konumundaki İdlib’de hastane ve okullar dâhil sivillerin sığındığı yerlere acımasızca saldırıların devam ettiği belirtildi.

Toplantıya katılan STK’lar adına yapılan açıklamada “2019 yılında Esed rejimi tarafından 526 yaşam alanı hedef alınarak katliamlar gerçekleştirilirken çocuk, yaşlı ve kadınlardan oluşan masum sivil halk, son bir ayda etkisini artıran bombardımanlar sebebiyle Türkiye sınırına doğru göç etti. 

Katliamlardan kaçarak Türkiye sınırına sığınan sivillerin sayısı 360 bini aştı. Gerek İdlib’de gerekse de sınırımızda milyonlarca sivil; yemek, barınma, giyinme ve soğuktan korunma gibi temel ihtiyaçlardan yoksun durumda. Ağır kış şartlarından dolayı kamplar su altında kaldı. Çok ciddi tedbirler alınmazsa çok ağır sonuçları olacak bir insani krizle, ağır bir trajediyle karşı karşıya kalacağız. 

Türkiye sınırının sıfır noktasında onlarca çadır kent ve kampta hayatını devam ettirmeye çalışan 1 milyona yakın insan için elden gelen ölçüsünde ülkemiz yardımlarda bulunuyor. Bizler de bu insanlık dramına bir nebze çözüm olması adına Karaman’daki sivil toplum kuruluşları olarak bir kampanya düzenliyoruz. Karaman halkının kampanyaya desteklerini talep ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Kampanyaya destek vermek isteyen bağışçılar Yunus Emre Kültür Vakfının Türkiye Finans Katılım Bankası TR72 0020 6000 7000 6672 2600 01 numaralı İBAN hesabına “İDLİB” açıklamasıyla bağışta bulunabilir, bağışla ilgili detaylı bilgi almak için 0 338 213 56 15, 0 542 317 21 59 ve 0 554 150 60 70 numaraları aranabilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----