HAVADAN PROJEYE KOMİK ÖDENEK 

Karaman kamuoyu projeyi hayali olarak yorumlamaya başladı.

HAVADAN PROJEYE KOMİK ÖDENEK 
26 Şubat 2020 - 09:14
Reklam

Karaman’da henüz başlanmayan havaalanı projesi çalışmaları 2020 yılında ayrılan 2 bin TL’lik rakam komik bulunurken, Karaman kamuoyu projeyi hayali olarak yorumlamaya başladı.

Ulaştırma ve Haberleşme Sektöründe hizmet veren Ulaştırma ve Alt yapı Bakanlığı, Karaman’da yerel kamuoyunun merak ve heyecan duyduğu Havaalanı projesi için 2016 yılında düğmeye bastı.
Ancak, aradan geçen 4 yıla rağmen havaalanı projesi ne bir çalışma başlatıldı ne de aktif bir adım atıldı.
Projesi 2016 yılında başlayıp 2023 yılında tamamlanması hedeflenen ve Bakanlar Kurulu Onayı sonrası da dönemin Başbakanı Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanlığı tarafından da Karaman kamuoyuna sözü verilen Karaman Havaalanı Yatırım Projesine toplam 217 milyon 641 bin TL’lik bütçe ayrıldı.

4 YIL GEÇTİ ÇİVİ BİLE ÇAKILMADI
Projenin karakteristik özellik ve uygulamalarına bakıldığında 3600 m2'lik apron yapımı, 3.400 m2 pist yapımı, 6 bin 360 m2 taksi yolu ve 20 bin m2 terminal binası tesisi yer alıyor.
Toplam 217 milyon 641 bin TL’lik yatırım bütçesi ayrılan Karaman Havaalanı için yapılan her türlü etüt, teknik ve fiziki çalışmalar kamuoyu ile de paylaşılmadı. 

HALK PROJEYİ HAYALİ YORUMLUYOR
2016 yılında esas alınan projenin, 2023 yılında tamamlanması öngörülürken, ilgili bakanlık daha çivisi bile çakılmayan Karaman için beklenen bu devasa projeye 2020 yılında 2 bin TL'lik ek bütçe ayırdı.
Hal böyle olunca, henüz başlanmayan proje çalışmaları için yeni yılda ayrılan bu rakam komik bulunurken, Karaman kamuoyu projeyi hayali olarak yorumlamaya başladı.
 

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Celalettin önal
  1 ay önce
  Havaalani yerine otopark daha mahbul olur.
 • Serhat han
  1 ay önce
  Insallah iptal olur havaalani yapilirsa hayvanciligi bitirecekler o yuzden havaalaninin iptal olmasini isteriz birde zaten karaman havaalanina gerek olmadigini dusunuyorum konyada var 2 saatlik mesafe o yuzden gerek yok sen havaalani yapipda hayvanciligi bitirecegine ilk bas hayvancilik yapana destek ol ki disardan ital et getirme
 • AYDIN ÇELİK
  1 ay önce
  Yeri itibari ile çok yanlış buluyordum. Çünkü o bölge tarım ve hayvancılık alanı. İnşallah iptal olur. Çiftçinin kendi arazisine hiç bir inşaat yaptırmayıp, yüzlerce dekar tarım ve hayvancılık alanını peşkeş çeken yerel yöneticilerinde vicdanları rahattır inşallah.
 • Hilmi
  1 ay önce
  Reisin yeni uyutma tiyatrosu önce tren şimdi de hava yalanıyla devam ediyor.