Reklam

Hafta sonu vergi daireleri açık olacak

Vergi borcu ödemesinde son tarih 1 Mart olduğu için, bu hafta sonuna özel vergi daireleri açık olacak.

Hafta sonu vergi daireleri açık olacak
Editör: Ali Dağlı
26 Şubat 2021 - 17:40
Reklam

Vergi borcu ödemesinde son tarih 1 Mart olduğu için, bu hafta sonuna özel vergi daireleri açık olacak. Borç ödemeye gidenler güzergahla sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak.

İçişleri ile Hazine ve Maliye Bakanlıkları arasında yapılan görüşmeler kapsamında, 1 Mart Pazartesi günü vergi dairelerine yoğunluk yaşanmaması için 81 İl Valiliği'ne genelge gönderildi.

Genelge kapsamında vergi borçlarını ödemek/ yapılandırmak isteyen vatandaşlar borç bilgilerini içeren belgeleri yanında bulundurmak ve güzergahla sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada yapılandırma kapsamında olan diğer kamu idareleri de kurumlarınca uygun görülmesi halinde aynı tarihlerde açık bulunabileceği belirtildi.

Kurum çalışanları kimlik gösterecek

Ödemelerin yapılacağı vergi daireleri ile kamu idarelerinde görevli personelin ise kurum kimliklerini ibraz etmek kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından istisna olacak. 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • 2023 gelsin be artik
    1 ay önce
    Vaybe Vergi borcuna pandemi doneminde muaflik yapmiyorlarda Odeyecek olanlara Vergi borcunu öde diye yasakdan muaf tutuluyor Nasil bi vergiymis Azda itibardan tasarruf olsa ya.....