Tezcan; "Bizim için şereftir"

Karaman Cumhuriyet Başsavcı vekili Osman Tezcan; "şehitler için birşeyler yapabilmek bizim için şereftir"


Tezcan;

Karaman'da Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte hükümlüler şehitlikleri temizledi. Şehitliklerin bakımını yapan hükümlüler Cumhuriyet Başsavcı Vekili Osman Tezcan ile birlikte şehitler için dua etti.

Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce düzenlenen etkinliğe Karaman Cumhuriyet Başsavcı vekili Osman Tezcan, Cumhuriyet savcısı Mustafa Küçük, Denetimli Serbestlik Müdürü Korkmaz Peker ve hükümlüler katıldı.

Hükümlüler tarafından şehitliklerde temizlik ve bakım çalışmaları yapıldı. Etkinliği takip eden Başsavcı vekili Tezcan, şehitlerin bu memleket için gözünü kırpmadan canını feda ettiğini belirterek; “Memleketimiz, bayrağımız, milletimiz, devletimiz için canlarını seve seve feda etmiş şehitlerimize hürmeten onların mekanlarını temizleme gereği duyduk. Bu görev bizim için bir şereftir. Onlar bu memleket için canlarını gözlerini bile kırpmadan verdiler, halende vermeye devam ediyorlar. Milletimizin etrafı terör örgütleri ile kuşatılmış durumda bu kuşatmayı yarmak için polisimiz, askerimiz ve tüm kamu görevlilerimiz can siperhane çalışmakta. Hergün şehit haberleri alıyoruz bizim onlara karşı vefa borcumuz var şehitlerimiz ve aileleri baştacımızdır. Onların en azından yattıkları yerleri güzelleştirmek onlar adına bir şey yapabilmek bizi son derece mutlu ediyor. Bu tür faaliyetlerimiz devam edecek, çalışan denetimli serbestlikteki arkadaşlarada teşekkür ediyoruz. Allahım şehitlerimizin mekanını cennet etsin. Gördüğümüz kadarı ile şehitlik boş duruyor inşallahta hep boş kalır daha fazla şehit haberleri almayız. Memlektimiz daim olsun şehitler ölmez bayrak inmez” dedi.