Sokak ortasında husumetlisini vurmuştu, adliyeye sevk edildi

Karaman'da kendisini vuran husumetlisini aynı yerlerinden vuran şüpheli adliyeye sevk edildi.


Sokak ortasında husumetlisini vurmuştu, adliyeye sevk edildi

Karaman'da dün 1 yıl önce kendisini bacakları ve karından tüfekle yaralayan husumetlisi Ali İnan'ı (44), tabancayla aynı yerlerinden vuraran Mustafa U. (37), adliyeye sevk edildi.

Mustafa U. ilk ifadesinde Ali İnan'ın kendisini tehdit ettiğini ve seni vurdum neredeyse ceza bile yatmadım seni tekrar vuracağım diyordu. Yine bana el hareketi yaptı beni vuracak sandım” dediği öğrenildi.

Olay, dün saat 10.00 sıralarında Kirişçi Mahallesi 2'nci Sokakta meydana geldi. Mustafa U., 1 yıl önce iddiaya göre aralarında husumet bulunan Ali İnan'ın, tüfekle ateş açması sonucu bacakları ve karından yaralandı. Olayın ardından tutuklanan İnan, yaklaşık 3 ay cezaevinde kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere tahliye oldu. Halen karaciğerinde tüfekten çıkan saçmaların bulunduğu belirtilen Mustafa U., sokakta Ali İnan ile karşılaştı. Ardından da tabancayla İnan'ın üzerine 4 el ateş etti.

KENDİSİNİN YARALANDIĞI GİBİ AYNI YERLERDEN VURDU

Vücuduna isabet eden 3 kurşunla yaralanan İnan, kanlar içinde yere yığıldı. İhbar üzerine gelen sağlık görevlileri, bacakları ve karnından yaralanan İnan'a ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Bu sırada çevrede toplanan kalabalığın da meraklı gözlerle, sağlık görevlilerinin müdahalesini izlemesi dikkat çekti. Yaralı İnan, ambulansla Karaman Devlet Hastanesine kaldırıldı. Saldırgan Mustafa U. da polis tarafından, suç aleti tabancayla birlikte olay yerinde gözaltına alındı. Ardından aynı hastanede sağlık kontrolünden geçirilen Mustafa U., gazetecilerin 'Niçin silahla saldırdığınız' sorusuna Bana küfür etti vurdum. Daha önce beni vurmuştu. Ceza almadı dedi.

BUGÜN ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Mustafa U. asayiş şubesindeki işlemlerinin ardından bugün çelik yelek giydirilerek adliyeye sevk edildi.

"CEZA BİLE ALMADIM SENİ TEKRAR VURACAĞIM" DEDİ

Mustafa U. ilk ifadesinde; Ali İnan geçtiğimiz yıl beni tüfek ile vurarak yaralamıştı. Ben 2 ay yoğun bakımda yattım. Şuan halen karaciğerimde saçmalarla yaşıyorum. Beni her gördüğünde küfür ediyor, seni vurdum doğru düzgün ceza bile yatmadım, seni tekrar vuracağım diyordu. Olay günüde sokakta karşılaştık bana yine küfür etti ve el hareketi yaptı. Bende beni vuracak sandım ateş ettim. Olay yerinden kaçmadım, silahın içindeki mermileri boşaltarak gelen polis ekiplerine silahımı teslim edip bende teslim oldum” dediği öğrenildi.