Özgür Özel Karaman'da konuştu

CHP'nin grup başkan vekili Özgür Özel Karaman'dan millet ittifakına seslendi.


Özgür Özel Karaman'da konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi Grup  Başkan vekili Özgür Özel Karaman'da belediye Başkanları aday tanıtım törenine katıldı. Tanıtım töreninde partililere seslenen Özel “İktidar ve yardakçısı ülkede beka sorunu var diyorlar, Cumhuriyet yıkılmadıkça beka sorunu olamaz onuda biz yıktırmayız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel partisinin Belediye Başkan adaylarını tanıtmak üzere Karaman'a geldi. İlçe ve beldelerdeki ziyaretinin ardından Yunus Emre Konferans salonundaki aday tanıtım töreninde konuşan Özel Millet ittifakına seslenerek Cumhuriyet Halk Partisi var oldukça ülkede beka sorununun olmayacağını söyledi.

Özel; “ Son günlerde bir algı yaratmaya çalışıyorlar. Bu seçim beka seçimidir. Bu seçimi kaybedersek ülke beka sorunu yaşar. Bu bir siyasi parti ile onun yancısı, yardakçısı genel başkanımızın dediği gibi sarayın bekçisinin vatandaşa söyleyecek sözü kalmadığından, inandırıcılığı olmadığından, siyasetin umut kısmını tükettiğinden çünkü çok umut verdiler hep kandırdılar. Şimdi korkuyla bize oy vermezseniz beka sorunu var diyorlar. Biz bunu Karaman'da kayda geçirelim. Bu ülkenin beka sorunu bir tek adama karşı onun parçaladığı ve 7 düvele istila ettirdiği bir tek adamın yetkilerini almak için 19 Mayıs 1919'da Samsuna çıkıp, kongreler yapıp hem milli mücadeleyi örgütleyip hemde 23 Nisan 1920'de ilk meclis kurulduğunda o meclisten kurtuluş savaşı yönetildiğinde 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet kurulup yetkiler tek adamdan alınıp millete verildiğinde  bu ülkenin beka sorunu bitti. Bunu böyle bileceksiniz. Bir beka sorunu varsa Cumhuriyet değerlerinden sapılırsa olur. Ülkenin beka sorunu olmasın isteyen Cumhuriyetine sahip çıkacak. Sen kalkar gidersen, fesli bir deli Kadir'in elini öpersen önünde iki büklüm bükülürsen beka sorunu olur. O adam keşke kurtuluş savaşını yunan kazansaydı diyorsa,10 Kasın'da saat 9'u 5 geçe kenefe gidin diyorsa o adam daha geçen gün şeriat gelsin de isterse Cumhuriyet yıkılsın dediyse bu ülkenin beka sorunu başlı başına bu anlayıştır be kardeşim. Bu ülkenin beka sorunu sadece ama sadece Cumhuriyet yıkılırsa var onuda sizlere yıktırmayız kardeşim” dedi.

Konuşmaların ardından Karaman'da Cumhuriyet Halk Partisinin adayları tanıtıldı.