Güneş gizemi bozdu

Karaman'da üniversite içerisinde aylardır üzeri kapalı bekletilen heykelin gizemini güneş bozdu.

Reklam
Güneş gizemi bozdu
03 Ocak 2020 - 12:13
Reklam

Karaman'da bulunan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Kampüs alanındaki gizemli heykelin gizemini güneş bozdu. Aylardır üzeri kapalı olan heykel güneşin azizliğine uğrayarak deşifre oldu. Sır gibi saklanan heykelin at üstündeki Karamanoğlu Mehmetbey olduğu görüldü.

Karaman'da 2007 yılında kurulan ve kentin gelişmesine önemli katkı sağlayan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde gelişmeler devam ediyor. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi akademik kadrosunu her geçen gün güçlendirirken, yeni açılan programlarlada ülke genelinde adından söz ettiren bir üniversite olma yolunda ilerliyor. Yaklaşık 15 bin öğrencinin eğitim gördüğü üniversitede ise son günlerin en gizemli konusu üzeri aylardır kapalı olan yeni dev heykel oluyor.

KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ 2'NCİ HEYKELİNE KAVUŞUYOR

2007 yılında Konya Selçuk Üniversitesinden ayrılarak kurulan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine dönemim Rektörü Sabri Gökmen tarafından üniversiteye adı verilen Karamanoğlu Mehmetbey heykeli yaptırılmıştı. SKS binası yanına yapılan heykelin ardından KMÜ Rektörü Mehmet Akgül tarafından büyük bir heykel daha yaptırılması talimatı verildi.
Üniversitenin ana giriş kapısından giren herkesin görebileceği dev heykel için çalışmalar başladı. Kısa sürede tamamlanan heykel üniversiteye getirilerek buraya monte edildi. Aylardır üzeri kapalı olan ve merak uyandıran heykel güneşin azizliğine uğradı. Ters açıdan heykele vuran güneş perdenin altında saklanan gizemli yapının at üstündeki Karamanoğlu Mehmetbey heykeli olduğunu ortaya çıkardı.

AÇILIŞ İÇİN GİZLENDİ

Heykelin aylardır gizemli bir şekilde kapatılmasının sebebinin ise heykel için açılış töreni yapılması planlandığı ve açılış töreninin devlet erkanının programlarına göre hazırlanmaya çalışıldığı iddia edildi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----