Reklam

Gönüllerin yanı sıra bedenleride ısıtacak

“Kardeşliğin Sıcaklığını Hissettirmek İçin Yola Çıkıyoruz” projesinde 2 tır dualarla uğurlandı.

Reklam
Gönüllerin yanı sıra bedenleride ısıtacak
24 Ocak 2019 - 16:51
Reklam

“Kardeşliğin Sıcaklığını Hissettirmek İçin Yola Çıkıyoruz” sloganıyla, çadırlarda yaşamak zorunda kalan savaş mağdurlarına yönelik 2 tır kömür yardımı Ermenek’ten ihtiyaç sahiplerine gönderildi.

İHH İnsani Yardım Vakfı ve Ermenek İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (ER-İMDER) iş birliği ile yardım kampanyası düzenlendi. Kampanya sonucunda Akpınar ve Seba Madenciliğin destekleriyle zorlu kış şartlarında çadırlarda kalmak zorunda olan çocuk, kadın ve yaşlılar için kömür yüklü iki tır, bugün öğle namazı sonrasında yapılan duanın ardından yola çıkarıldı.

Ermenek İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği yönetim kurulu üyeleri ve Ermenek halkının katıldığı uğurlama programında konuşan Ermenek Müftüsü Namık Karaahmetoğlu, “Bu zorlu kış şartlarında her türlü ihtiyaç malzemelerine gerek duyulan çadırlarda yaşayanlar için bir nebze de olsa bizler de imkânlar ölçüsünde yardım etmeye çalışıyoruz. Zulmün her türlüsüne karşı olanaklar nispetince yardımlarda bulunmak gerekir. Allah yardımlarınızı kabul etsin.” dedi.

Yapılan dua sonrasında 71 ve 72. yardım tırları bölgeye teslim edilmek üzere yola çıktı. 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----