Gelecek partili Kulak mesajlarını sosyal medyadan verdi

Gelecek partisinin kurucuları arasında bulunan Sarıveliler Belediye Başkanı Halil Kulak sosyal medyadan eleştirilere yanıt verdi.

Reklam
Gelecek partili Kulak mesajlarını sosyal medyadan verdi
16 Aralık 2019 - 12:18 - Güncelleme: 18 Aralık 2019 - 11:41
Reklam

Karaman'da Gelecek Partisinin kurucularından olan Sarıveliler Belediye Başkanı Halil Kulak sosyal medya üzerinden açıklama yaparak AK Parti'ye gönderme yaptı. Şahsi olarak hiç bir parti ve kişi ile düşman olmadığını belirten Kulak, AK Parti'nin artık halk nazarında karşılık bulamadığı imasını vurguladı.

Yeni partinin açıklanamasının ardından iyi ve kötü çok sayıda eleştiriler aldığını belirten Kulak sosyal medya hesabı üzerinden yazılı açıklama yaptı. 

Kulak yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Değerli dostlarım herkese hayırlı bir gün ve hafta diliyorum. 12.12.2019 tarihinden bu güne gerek ulusal gerek yerel basında hakkımızda yapılan haberlerden sonra iyi niyet temenni ve seviyeli eleştiriler yanında insani ve ahlaki değerlerimize ters düşen saldırılara maruz kalıyoruz. Bu nedenle şahsımla ilgili bazı konulara yeniden bir açıklık getirmek isterim.

Başta son bir yıldır herhangi bir siyasi partide üyeliğim yoktur. Belediye Başkanlığına bağımsız olarak devam etmekteyim. Bağımsız bir belediye başkanı olarak etik kurallar gereği ilimizde ve ilçemizde diğer siyasi parti il ve ilce başkanlıklarını ziyaret ettim sadece üzülerek yine ifade etmek isterim ki geçmişte maddi manevi büyük fedakarlıklar vererek hizmet Ettiğim Ak partinin bu günkü il yöneticileri iki kez telefonla bir kezde bizzat uğrayarak nezaket ziyareti talebimiz geri çevirmeleri bizi üzmüştür.

Bu konu da sanki Ak partiye geçmek için uğraşmışızda kabul etmemişler algısı yanlıştır. Aksine gerek MHP gerek CHP gerekse Ak Parti ilçe teşkilatlarımız dan ve üst düzeyde davet gelmiş nezaketen teşekkür etmişizdir.

Hizmet noktasında yine beraberiz fakat yeni bir çalışma içinde olduğumuzu belirtmişizdir. Basında yer alan sanki bu gün Ak partiden istifa etmişiz de bir yerde yer almışız gibi bir haber oluşturulmuştur. Bizim gibi siyasi parti üyelikleri daha önceden sona ermiş basta hemşehrimiz ve eski başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve bir grup arkadaşımızın daveti ile ülkemizde yeni bir partileşme süreci başlattık.

Bu sürecin hazırlığında tüzük ve program dahil her aşamasında bulunduk. 12.12.2019 tarihi ile Gelecek partisinin kuruluşunu gerçekleştirdik. Şu iyi bilinmelidir ki bütün siyasi liderler siyaseten bir önceki bulunduğu siyasi yapı içinde tanınır. 35 yıldır siyasetle iç içe olan birisi olarak var olan siyasi parti teşkilatları ve yandaşları henüz kurulan bir partinin programı ve tüzüğü ne bile bakmadan saldırmak yerine kendi siyasi partilerinin halkta karşılık bulmayan hata ve eksiklerini giderip ülke yönetiminde söz sahibi olmaya devam etme mücadelesi vermelidir.

Şahsi olarak hiçbir siyasi parti yada temsilcisine karşı bir husumetiniz ya da saygısızlığımız yoktur. Bizi tanıyanlar her daim doğruya doğru yanlışa yanlış diyebilen bir yapımız olduğunu bilir. Tabi ki ilerleyen sürecin devamında kendi kurucusu olduğum partiye Belediye Başkanı olarak ta geçiş yapacağım. Bizi millet hizmet etmek için seçti söz verdiğimiz gibi hizmetlerimizi yapmaya devam ediyoruz. Kurucuları arasında bulunduğum Gelecek Partisi ile de iktidar olmak ve memleketimize milletimize hizmet etmek için ülke ve dünya sathında mücadelemize devam edeceğiz. Gelecekte buluşmak üzere saygılar sunarım" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum