Gece yarısı 20 tane salındı

Karaman'da Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri bu yıl tamamlanan ve yüzde yüz doluluğa ulaşan gölete yavru sazan balığı saldı.

Reklam
Gece yarısı 20 tane salındı
22 Mart 2019 - 08:36 - Güncelleme: 25 Mart 2019 - 22:48
Reklam

Karaman'da yeni yapılan ve Mart ayı içerisinde yüzde yüz doluluğa ulaşan Yollarbaşı göletine 20 bin yavru sazan balığı salındı.

Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü balıklandırma çalışmaları kapsamında Yollarbaşı göletine 20 bin yavru sazan balığı bıraktı. Gece yarısı köylüler ile birlikte gölete salınan balıkların 2 yıllık gelişim süresi olduğunu hatırlatan yetkililer 2 yıl süre ile gölette avlanmanın yasak olduğunu vurguladı. 2 yıl içerisinde gölette avlanma yapanlar için cezai işlemlerin uygulanacağı belirtildi.

Balıklandırma projesi ile sucul ortamların, balık stoklarının zenginleştirilmesi hedefleniyor. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen balıklandırma çalışmaları yörede amatör balık avcılığına, buralarda bulunan mesire alanlarında yeni aktivitelerin oluşmasına ve balıkçılığın geliştirilmesine olanak sağlamayı amaçlıyor.

Yollarbaşı göleti Karaman'a yakınlığı ile bilinirken, bölgenin piknikçiler ve amatör olta balıkçıları tarafından  yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----