G-Terapi Yöntemi ile Ağrılarınızdan Kurtulun

G- Terapi basit bir ağrıdan, bel-boyun fıtıklarına, osteoartrit vb. Romatizmal hastalıkların teşhis ve tedavisinde kullanılan özel bir cihaz ve yöntemdir. Bu alanda uzmanlaşmış Fizyoterapistlerin uyguladığı bir manuel terapi yaklaşımıdır. En ağır problemlerde bile kısa sürede çözüm alınabilen bir fizik tedavi yöntemidir.

G-Terapi Yöntemi ile Ağrılarınızdan Kurtulun
09 Nisan 2021 - 14:09
G- Terapi basit bir ağrıdan, bel-boyun fıtıklarına, osteoartrit vb. Romatizmal hastalıkların teşhis ve tedavisinde kullanılan özel bir cihaz ve yöntemdir. Bu alanda uzmanlaşmış Fizyoterapistlerin uyguladığı bir manuel terapi yaklaşımıdır. En ağır problemlerde bile kısa sürede çözüm alınabilen bir fizik tedavi yöntemidir.
Fizik tedavide yeni nesil G-Terapi yöntemi Kas eklem ve fıtık ağrılarının yanı sıra Migren'de de kullanılan yöntem etkili oluyor. Dünya genelinde birçok insanın şikayetçisi olduğu kas eklem ağrıları, bel fıtığı, boyun fıtığı ve migren gibi rahatsızlıklar yeni nesil G-Terapi yöntemiyle ameliyatsız, iğnesiz ve yan etkisiz şekilde iyileştiriliyor.21'inci yüzyılın en çok rastlanılan hastalıklarından olan bel- boyun fıtığı, kas eklem problemleri ve migren'de yeni nesil tedavi yöntemi başladı. "G- Terapi" adı verilen yöntemle ağrıların tamamına yakını tedavi ediliyor. Tedavinin en dikkat çekici yanları ise iğne ve ameliyat olmadan uygulanıyor olması.
G-TERAPİ NEDİR?
G- Terapi; Tanı ve teşhisi hekim tarafından koyulmuş, başta bel fıtığı, boyun fıtığı, kas ağrıları, hareket kısıtlılıkları, diz problemleri olmak üzere birçok kas ve iskelet sistemi rahatsızlıklarında (bireylerin fizyoterapiye uygun olması koşuluyla) fizyoterapistler tarafından uygulanan, kısa sürelerde etkili sonuçlar gösteren manuel terapi tekniklerinden biridir.
G-TERAPİ KİMLERE UYGULANABİLİR?
Her yaştan bireye uygulanabilir. Yaşlıdan gence, hamileden çocuğa güvenle uygulanabilir. Uygulama yapılırken deri altına girilmez. İğne, ilaç, ışın kullanılmaz. Yan etkileri kişiden kişiye değişmekle beraber ilk birkaç gün uygulama yapılan bölgelerde hassasiyet gözlemlenmektedir.
G- TERAPİ KALICI BİR YÖNTEM MİDİR?
G-Terapi çok etkili bir yöntem olsa da terapinin kalıcılığı sağlamak terapiyi alan kişilerin iş birliğiyle gerçekleşmektedir. Unutulmamalıdır ki gerçek bir iyeleşme için terapiye bütüncül yaklaşılmalıdır.
Terapi sonrası kişiye özel hazırlanan egzersiz programları uygulanır ve ergoterapi eğitimi sonrası bunlar güncel yaşantımıza yansıtılırsa; bir ömür boyu ağrılarımızdan tamamen kurtulabilir ve terapimizi kalıcı hale getirebiliriz.
Konuyla ilgili konuşan Şifahanem Sağlıklı Yaşam ve Güzellik Merkezi yetkilisi Şule Arslan;" G- Terapi kas eklem ağrılarında, bel fıtığında, boyun fıtığında ve migren gibi rahatsızlıklarda kullanılan özel bir teknik. Ameliyatsız, ışınsız, iğnesiz ve ilaçsız bir yöntemdir. Ameliyatsız ve yan etkisiz olması da diğer tekniklerden ayıran en önemli özellik. Bunu her yaş grubuna uygulayabiliyoruz. Ofis çalışanları, ağır işte çalışan ya da kaza geçirmiş kişilerde rahatlıkla ve güvenle uygulayabiliyoruz. Yapılan çalışmalara göre bu tedavilerin verdiği sonuç yüzde 98. Türkiye'de fizik tedavinin gelişmesiyle ve yapan fizyoterapistlerin artması ile bu tedavi yaygınlaşmaya başlıyor. Ağrı, spazm ve ağrı döngüsünü yıkmak için bazı algılayıcıların bloke edilmesi neticesiyle maksimum etki sağlayıp kişiler tedavi ediliyor." dedi.
Yeni nesil tedavi ile ağrılarının bittiğini söyleyen Şifahanem danışanı Şerife E. "Mafsal, damarsal ve kemiksel ağrılarım vardı. Günde 6-7 tane ağrı kesici içiyordum. Artık yerimden kalkamaz oldum. Yemek yapamıyordum, neredeyse hiçbir şey yapamaz oldum. G-Terapi ile karşılaştıktan sonra Şifahanem Sağlıklı Yaşam ve Güzellik Merkezi sayesinde yeniden hayata döndüm. 17 kilo verdim ve bütün ağrılarım geçti şu anda çok mutluyum" diye konuştu.


 
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum