Reklam
Reklam

Eser MÜSİAD'ın kahvaltısında konuştu

Karaman'da MÜSİAD üyeleri yılın ilk kahvaltısında bir araya geldi

Editor: Buket Toprak
12 Ocak 2019 - 22:37 - Güncelleme: 15 Ocak 2019 - 09:21
Reklam

Karaman'da MÜSİAD'ın her ay düzenlediği geleneksel kahvaltı programı bu ay Ereğli yolu Yurtsever Petrol Tesislerinde yapıldı.

Kahvaltıya AK Parti Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi rektörü Mehmet Akgül, MÜSİAD üyeleri ve basın mensupları katıldı.

Kahvaltının açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Karaman Şube Başkanı İbrahim Taşbaş katılımcılara tek tek teşekkür ederken MÜSİAD Karaman Şubesinin genel kurula gideceğini söyledi.

GENEL KURUL 27 OCAK'TA

Taşbaş; 2019 yılının ilk toplantısına katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu kahvaltı programlarımızın amacı ticari hayatımızın yanı sıra bir birimizle olan samimiyetimizin artması ve karşılıklı görüş alışverişlerinde bulunmak. 2019 yılında ilk yapacağımız işlerden birisi genel kurul olacak. 27 Ocak Pazar günü MÜSİAD Karaman şubesi olarak genel kurula gideceğiz. Genel kurulun ardından daha birleştirici ve bağdaştırıcı projeler yaparak MÜSİAD'ı hak ettiği yerin daha üzerine çıkarmak için çalışacağız. Ben kahvaltı programımıza katılan değerli katılımcılara tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Taşbaş'ın ardından söz alana AK Parti Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser MÜSİAD üyeleri ve basın mensupları ile bir arada olmaktan onur duyduğunu belirtirken bütün sivil toplum kuruluşlarının ve basın mensuplarının kamuya hizmet ettiğinin altını çizdi.

SİZLER BİZLERE HER ZAMAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Eser; “İş yoğunluğu nedeni ile her zaman böyle görüşme imkanlarımız olmuyor. Ben şunu biliyorum ki sizler her zaman bizlere ulaşabilirsiniz. Bizlerin programları biraz yoğun olduğu için gecesi gündüzü olmadığı için ayrıca sizleri ziyaret edip arayıp sorma şansımız olmuyor. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya vaktimiz olmuyor. Bu tarz toplantılardan ben son derece memnunum.

EN AZ SIKINTI YAŞADIĞIMIZ KESİM SANAYİCİLER

Bizlerin Karaman'da en az sıkıntı yaşadığı sektör Organize Sanayi Bölgesindeki sektörler. Memleketin bir çok sıkıntısı olduğu için her alandan bizlere telefonlar geliyor.Yatırımlarda, kişisel problemlerde çok sayıda telefon alıyoruz. Bizlerin en az telefon aldığı yer Karaman'da Organize Sanayi Bölgesi. Sanayicilerimizden bizlere hiç telefon gelmiyor. Sanayicilerimiz zaten kendi sıkıntılarını kendileri çözüyor. İnsanlar sıkıntının olmadığı yerde daha çok rahat eder en rahat olduğumuz yerlerden biriside burası. 

KÜÇÜK SIKINTILAR İÇİN SİYASİLERE SİTEM ETMEYİN

Şimdi memleketin meselelerine girmek isterim ama seçim arifesi çok fazla siyasi bir konuşma yapmak istemiyorum. Bir çok sıkıntılar sizlere özellikle basın mensubu arkadaşlara ulaşıyor. Bu sıkıntıları sizlerde göreviniz gereği millete duyurmak zorundasınız. Sıkıntılar küçüğüyle büyüğüyle devam eder. Ben buradan kendi adıma söyleyeyim bizim siyasi olarak 16 yıldır yapılan çalışmaların bir karşılığı olmalı. Milletimiz yani sizler yaşadığınız bu Karaman'da sıkıntıların küçüğünü ve büyüğünü ayırt ederek en azından küçük sıkıntılar için çok aşırı sitemkar değilde bir şekilde şükür anlamında bunlarda geçecek diyerek büyük sıkıntıların ise bizimle paylaşarak çözüme ulaştırabileceğimiz yollar tercih etmeliyiz diye düşünüyorum. Milletimizide bu şekilde yönlendirmenizi bu şekilde söylemlerde bulunmanızı gönülden istiyorum. Küçük sorunlardan dolayı siyasetçilere veya milletvekillerine, belediye başkanlarına, en yukarıdaki bu dalgalı günlerde bu geminin kaptanlığını yapan Cumhurbaşkanımıza karşı gönül kırıklığı yaşanmasını istemiyoruz. Küçük meselelerden dolayı sitem edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Bizler vefalı insanlarız 16 yılda bu ülkenin nereden nereye geldiğini hepimiz görüyoruz. Büyük meseleler bizlerin başımızın gözümüzün üstüne. Biz bunları şimdiye kadar nasıl çözmüşsek bu günden sonrada o sorunların tamamını göğsümüze alıp orada eriteceğiz. Bu güne kadar yapılanlar bundan sonra yapılacak olanlarında teminatıdır.

DURUM CİDDİ OLDUĞU İÇİN CUMHUR İTTİFAKI KURULDU

Küçük sıkıntılar nedeni ile artık böyle olmayacak, artık bir şeyler değişecek dediğiniz beklediğiniz karşı tarafta gelecek olan Allah muhafaza öyle söyleyeyim kötü olabilir.  Biz bu ülkede yüzde 50'den fazla kişinin iradesini almış bir siyasi iradeyiz. Milli iradenin yüzde 50'sinden fazlasını alabilen siyasi bir hareket daha bu ülkede olmamıştır. Durum gerçekten ciddi o nedenle bu iradenin dağılmaması için birlik ve beraberliğin bozulmaması için hep birlikte çalışacağız. Bu ciddilik ekonomik veya ülkenin güvenliği anlamında değil. Siyasi anlamda durum ciddi olduğu için cumhur ittifakı kuruldu bu ittifak sıkı sıkıya bir birine bağlı. Seçim çalışmalarında da özellikle basıncı arkadaşlarımızdan ricam cumhur ittifakına zarar verebilecek yönde haberlerin yapılmaması. Bu ittifak ileriye dönük bir ittifak olacaktır. Sebebi ise karşı tarafta da bir ittifak var.

BUNLAR AYNI ŞEYE GÜLÜYOR AYNI ŞEYİ ALKIŞLIYOR

Kötüleme anlamında değil yanlış anlamayın bir insan kendine yakın olanlarla birlikte olur. Cumhuriyet Halk Partisi şuan Halkların Demokratik Partisi ve İYİ Parti ile birlikte hareket ediyor. Bunu hepimiz biliyoruz. Ben  mecliste gözlemlediklerimi söyleyeyim. Bu ülkede geçmişte kan dökülmesin diye siyasi olarak bir çalışma yapıldı. Terörün siyasi yollarla bitmeyeceğini az çok anladık. Farklı dilden anladıklarını hepimiz kavramış durumdayız. Karşı tarafta öyle bir ittifak var ki inanın HDP gurubunun basın özgürlüğü adı altında PKK'ya veya terör örgütlerine verdiği özgürlükler CHP ve İYİ parti tarafından alkışlanıyor. O kadar güzel o kadar uyum içinde çalışıyorlar ki kameralar kürsüyü değil onları çekse herkes görecek. Bunlar o kadar ağabey kardeş ilişkisi içindeler ki görseniz ağzınız açık kalır. Yalnız bu durumları kameralar çekmiyor. İnanın bunlar aynı şeylere kızıyorlar aynı şeyi alkışlıyorlar. Karşıda böyle bir ittifak var. Bu karşı ittifakta umut varsa siz bir şeyler görebiliyorsanız gelin hep beraber destekleyelim. Bende destekleyeyim. Böyle bir şey yok böyle bir şey olamaz. Bir birlerine aykırı zıt görüşleri olan 3 partinin bir araya gelerek içte ve dışta bu ülkeyi ne derece yönetebileceğini az çok kestiriyor olmanız gerekir. Evet farklı sıkıntılarımız var ama bizler birlikte yürümek zorundayız. Ben bugün bu kahvaltıyı düzenleyen MÜSİAD Karaman şubemize tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

2019/01/2019-01-12-13-41-39.jpg
2019/01/2019-01-12-13-41-40.jpg
2019/01/2019-01-12-13-41-41.jpg
2019/01/2019-01-12-13-41-42.jpg
2019/01/2019-01-12-13-41-43.jpg
2019/01/2019-01-12-13-41-44.jpg
2019/01/2019-01-12-13-41-44_1.jpg
2019/01/2019-01-12-13-41-45.jpg
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..