Esat Toklu Karaman'da konuştu

Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Toklu Karaman'da seminer verdi

Reklam
09 Kasım 2019 - 12:26 - Güncelleme: 11 Kasım 2019 - 15:09

Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu Karaman Barosunun düzenlediği konferansa konuşmacı olarak katıldı.Toklu Karaman'daki konferansını 2 başlık altında, İdari davalar hakkında pratik bilgiler ve İstinaf nedir şeklinde tamamladı.

Bugün bir otelde düzenlen konferans öncesi Karaman Barosuna kayıtlı avukatlara ve katılımcılara kahvaltı verildi. Kahvaltının ardından aynı otelin konferans salonuna geçilerek “İdari yargıda istinaf uygulamaları” konulu konferans yapıldı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Karaman Baro Başkanı Oktay Yılmaz, katılımcılara teşekkür ederek konferansı yapacak olan Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu'nun özgeçmişini okudu.

Barobaşkanının açılış konuşmasının ardından konferansa başlayan Toklu; “Baro başkanımız Oktay bey bir çok kez bu konuyu gündeme getidiğinde daha zamanı var demiştim, birşeyler beklemiştim. Şimdi vakti geldi bir hemşehriniz olarak sizlerle bir arada olmaktan gerçekten çok mutluyum. Ben bugünkü konuşmamı faydalı olması amacıyla programı iki başlıkta sunmayı düşünüyorum. İlk başlığımız idari davalar hakkında pratik bilgiler. Siizn işinize yarayacak aynı zamanda yargının işini kolaylaştıracak pratik bilgileri sunmayı istiyorum. Bir diğer başlığımız ise İstinaf nedir, ne için kurulmuştur faydaları nelerdir bu konulardan bahsedeceğim” dedi.

Toklu yaklaşık 2 saat süren konuşmasının ardından katılımcıların sorularını tek tek yanıtladı. Karaman Barosunun düzenlediği konferansa Karaman Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, Karaman Adli Yargı Komisyonu Başkanı Mehmet Nuri Özbey, Karaman Barosu yönetim kurulu ve baroya kayıtlı avukatlar katıldı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Karaman Haber

Karaman Haberleri

Larende Karaman Haberleri