Reklam

En sonunda bunu da yaptırdılar... Barikat !

Karaman kent merkezinde yoğun olarak kullanılan İsmetpaşa Caddesi’nde, corona virüs tedbirleri kapsamında yapılan uyarılar ve sökülen banklara rağmen vatandaşların bir araya gelmesine engel olamadı.

Reklam
En sonunda bunu da yaptırdılar... Barikat !
31 Mart 2020 - 10:56
Reklam

Dünyaya yayılan corona virüsünün Türkiye'de de görülmesinin ardından alınan önlemler her gün biraz daha genişletiliyor.  Türkiye genelinde olduğu gibi Karaman’da da her türlü uyarı, bilgilendirme ve dezenfekte çalışması yapılıyor.
Bu kapsamda kentin en yoğun noktası olan İsmetpaşa Caddesi’nde de alınan önlemler kapsamında şerit çekilen banklara oturmaya devam eden vatandaşlar çareyi bankları söktürtmekle buldurdu. Buna rağmen vatandaşların bir araya gelip topluluk oluşturması nedeniyle bu kez yeni önlem devreye alındı.
Bu sabah İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı birimler, kaldırımlara ve özellikle park girişlerine demir barikat kurdu. Bazı vatandaşlar bu önlemin doğru ve yerinde bir karar olduğuna dikkat çekerek herkesin evde kalması gerektiğini söyledi.
 

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • halktan biri
    1 ay önce
    bu uygulama hiç olmamış insanlar o koydukları barikatların ardında birbirlerine daha yakın şekilde yürüyorlar mesafe sıfır gercekten cok gerereksiz ve alay konusu bi durum vali bey bilmiyorumda sokaga cıkma yasagı uygulasın gerekırse ama bu sekılde olmaz.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----