En Ekonomik Yaz Lastiği Modelleri

Kış mevsiminde soğuk havaların etkisiyle lastiklerin sertleşmemesi ve yağışlı havalarda kontrolden çıkmaması için ...

Reklam
En Ekonomik Yaz Lastiği Modelleri
25 Nisan 2019 - 11:43
Reklam

En Ekonomik Yaz Lastiği Modelleri

Kış mevsiminde soğuk havaların etkisiyle lastiklerin sertleşmemesi ve yağışlı havalarda kontrolden çıkmaması için kış lastiği kullanılır. Kış lastiği geniş dişli olması ve olumsuz hava koşullarına dayanıklı olması yönüyle güvenli bir sürüş avantajı sağlar. Havalar ısındığında, sıcaklıkların artmasıyla kullanılan tekerleğin yüksek performans gösterebilmesi için sıcaklıklara dayanıklı olması ve sertliğini koruması gerekir. Yaz lastiği tam da bu anlamda kullanıcılara büyük bir avantaj sağlayarak gerek kısa gerekse uzun yolculuklarda güvenli bir sürüş yapmaya yardımcı olur.

Sürücüler mevsime özel lastik kullanımına özen göstermelidir. Yaz mevsiminde kullanılan kış lastikleri, lastiğin yumuşamasına ve tutuş gücünün zayıflamasına neden olmaktadır. Yol tutuş gücünün zayıflaması da daha fazla yakıtın tüketilmesine ve frenin kullanımının artmasına neden olmaktadır. Normal zamanlara kıyasla sıcak havalarda lastiklerin daha fazla ısındığı görülür. Bu durum da lastiğin deforme olmasına neden olur. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda yaz mevsiminde kış lastiği kullanmamanın gerekliliği ortaya çıkar.

 

Kampanyalı Kış Lastiği Fiyatları

Sıcaklıkların artmasıyla birlikte yolların da sıcaklık seviyesinin yükseldiği göz önünde bulundurulduğunda, yakıt tüketimini minimuma indirmek ve keyifli bir sürüş deneyimi elde etmek için doğru lastik seçimi yapmak gerekir. Sürücülerin en çok yaptığı hatalardan birisi de yaz mevsiminde kış lastiği kullanımına, kış mevsiminde de yaz lastiği kullanımına devam etmektir. Mevsimine uygun olmayan lastikler daha çabuk deforme olarak tutuş özelliklerini yitirmektedir. Lastik fiyatlarının yüksek olması sebebiyle mevsimine uygun olmayan lastik kullanan sürücüler için düzenlenen lastik kampanyaları kurtarıcı niteliğe sahiptir.

İnternet üzerinden alışveriş yapan her kullanıcı kampanyalı ürünlerden faydalanarak bütçesini sarsmamayı ister. Alanında kaliteli lastik markalarını bir araya getiren Lastik Dükkanım, kullanıcılara 12 aya kadar varan taksit imkanı da sunarak büyük bir kolaylık sağlıyor. Kış ayına özel olarak lastik almak isteyenler yaz mevsiminde lastik alımını gerçekleştirirlerse daha uygun fiyatlarla karşılaşırlar. İnternet üzerinden gerçekleştirilen lastik satışlarında yaz mevsiminde kış lastiklerini satın almak ekonomik açıdan daha avantajlı olabilmektedir.
 

Ucuza 4 Mevsim Lastik Alışverişi

Kişiler yaz mevsimi geldiğinde kış lastiklerini çıkararak yaz lastiği, kış mevsiminde de yaz lastiklerini çıkararak kış lastiğini kullanırlar. Tüm bunların haricinde bir de 4 mevsim lastik seçeneği bulunur. Sürücülerin mevsim şartlarını göz önünde bulundurarak yaptıkları lastik seçimleri oldukça yerinde bir davranıştır. Dört mevsim lastikler, yaz lastiklerine özellik olarak daha çok benzemektedir. Yaz lastiklerine kıyasla daha çabuk deforme olur ve yakıt tüketiminin artmasına neden olur.

Hava sıcaklığını 7 derecenin altına düştüğü durumlarda kar olmasa bile kar lastiklerinin kullanılması gerekir. 4 mevsim lastik fiyatları, markalara ve lastik özelliklerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İnternet üzerinden lastik satın alırken, kişilerin mevsim şartlarını göz önünde bulundurmaları oldukça önemlidir.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Karaman Haber

Karaman Haberleri

Larende Karaman Haberleri