Ekonominin nabzı semt pazarında atıyor

Karaman'da hava sıcaklıklarının düşmesi ile birlikte gözler semt pazarlarına çevrildi. Semt pazarlarında henüz önemli bir oranda artış yaşanmadı.

Ekonominin nabzı semt pazarında atıyor
07 Aralık 2019 - 10:43 - Güncelleme: 09 Aralık 2019 - 12:39
Reklam

Karaman'da semt pazarlarında havaların soğuması ile birlikte fiyatlar azda olsa artış gösterdi. Pazarcılar halen tezgahlarda açık tarla ürünlerinin bulunduğunu belirterek, açık tarla ürünlerinin tükenmesi ile birlikte fiyatlardada artışlar yaşanacağını belirtti.

Karaman'da her hafta Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri kurulan semt pazarları Karaman'ın sebze ve meyve ihtiyacını karşılamaya devam ediyor. Karamanlıların sebze ve meyve tedariğinde en çok tercih ettiği alan olan semt pazarlarında fiyatlarda kış aylarına oranla yavaş yavaş yükseliyor. Havaların soğuması ile birlikte semt pazarındaki bir çok ürüne yaklaşık yüzde 15 zam geldi. 

Mevsim normallerine göre semt pazarında fiyatların gayet uygun olduğunu belirten pazarcı esnafı Yasin Yılmaz; “Şuan için pazarda hem açık tarla ürünleri var hemde sera ürünleri var.  Şuan için pazar fiyatları arttı diyemeyiz, Aralık ayının sonuna doğru artık açık tarla ürünleri kalmayacak ve bütün ürünler sera ürünü olacak. Seralarda maliyetler arttığı için buda ister istemez tezgahlara yansıyacak. Şuan açık tarla ürünü olan biber 3 lira ama sera ürünü olan biber 5 lira. Domatesler ise 2 liradan başlıyor 4 liraya kadar domates var. Salatalık fiyatları ise ortalama 3 lira 50 kuruş. Şuan için pazarda fiyatı en çok düşen ürün ise mandalina ve portakal. Artık mevsim meyveleri tezgahlarda yerini almaya başladı. Bazı ürünlerin fiyatı mevsim normallerine göre artarken bazılarınınkide düşüyor. Bizler pazarcı esnafları olarak her bütçeye uygun ve en taze ve kaliteli ürünleri müşterilerimize sunmak için gayret ediyoruz. Her zaman için en taze ve kaliteli ürünler semt pazarlarında olur” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum