Destek ve teşvik almak için

Karaman Ticaret ve Sanayi Odasında, SGK ve İŞKUR işbirliğinde “Destek ve Teşvikler” toplantısı düzenlendi.

Reklam
Editor: Buket Toprak
20 Şubat 2019 - 10:04 - Güncelleme: 21 Şubat 2019 - 22:19
Reklam

Karaman'da Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde SGK ve İŞKUR İl Müdürlükleri tarafından esnaflara “Destekler ve Teşfikler” konulu toplantı düzenlendi.

Karaman SGK İl Müdürü Serdar Fındık, SGK İl Müdür Yardımcısı Hüseyin Hashan, SGK Denetmen Yardımcısı Fatih Mehmet Demirel, İŞKUR İl Müdürü Kenan Ateş, Şube Müdürü Metin Akgül, Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Çelik, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gökhan Alkan, KTSO Meclis Üyeleri ve Oda üyelerinin yer aldığı toplantıda, İŞKUR ve SGK Teşvikleri ile 7143 sayılı Yapılandırma Kanunu hakkında bilgi verildi.

Bilgilendirme toplantısının açılış konuşmasını yapan, KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gökhan Alkan; “Odamız Karaman'da faaliyet gösteren Kamu Kurum ve Kuruluşlarından oluşan paydaşları ile sürekli olarak iletişim halinde. Üyelerimizin ticari faaliyetlerini desteklemek ve geliştirmek üzere yapabileceğimiz işbirlikleri için toplantılar düzenliyor ve görüş alışverişlerinde bulunuyoruz. SGK ve İŞKUR işbirliğinde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantılarını, yapılan görüşmelerin somut çıktıları olarak değerlendirebiliriz.” diyerek, SGK İl Müdürü ve İŞKUR Müdürlüğü’ne katkılarından dolayı teşekkür etti.

Açılış konuşmasının ardından, İŞKUR ve SGK Uzmanları tarafından 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu, yapılandırma ödeme sürelerinin uzatılması, SGK prim tutarlarına yapılan indirimler, teşvikler, işbaşı eğitim programı konularında bilgilendirme sunumları yapıldı.

Soru ve cevap bölümünde, katılımcılar tarafından teşvikler ve 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu hakkında soru cevap bölümünün ardından toplantı sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..