Reklam

Çocuk parkları kamera ile izlenecek

2020 yılı içerisinde hayata geçirilmesi planlanan proje için tüm partiler evet oyu kullandı.

Reklam
Çocuk parkları kamera ile izlenecek
13 Şubat 2020 - 13:06
Reklam

2020 yılı içerisinde hayata geçirilmesi planlanan her parka bir kamera projesi kapsamında Karaman Belediyesi ve İl Emniyet Müdürlüğü arasında protokol yapılacak. Plan ve Bütçe Komisyonunun onayının ardından proje hayat bulacak.

Kentte uzun süredir yapılması planlanan her parkta bir kamera projesi 2020 yılı içerisinde hayata geçirilecek. Karaman Belediyesi'nin maddi ve manevi olarak destek vereceği projede geleceğin teminatı olan çocukların güvenliği bir nebze olsun artırılacak. Karaman Belediyesi sınırları içerisinde bulunan tüm parkların etaplar halinde güvenlik kamerası ile donatılacağı proje için İl Emniyet Müdürlüğü ilede ortak hareket edilecek.

2020 yılı Şubat ayı olağan Karaman Belediye Meclis toplantısında AK Partili Belediye Meclis üyelerinin sunduğu teklif belediye meclisinde grubu olan MHP ve CHP'li üyelercede kabul gördü. Belediye meclisi hiç fire vermeden çocuklar için her parka bir kamera projesinin gündeme alınmasını kabul edildi.

Karaman AK Partili belediye meclis üyeleri Erdal Yılmaz, Zahide Hıdır, Mükremin Kara, İsmail Gökyel, Yusuf Bilgin, Ali Yurtbaş, Fatih Selek, Cüneyit Güneş, Hüseyin Alanlı ve Ramazan Ünüvar imzalı önerge şu şekilde meclis gündemine sunuldu; “Halkımızın huzur ve güvenliğinin korunması ile suç işlenmesinin önlenmesi adına il belediye sınırlarımız içindeki parklardaki çocuk oyun alanlarına, Karaman Belediyesi tarafından güvenlik kamera sistemlerinin kurulmasına, kurulacak güvenlik kamera kayıtlarının takibi ve süreçleri ile ilgili husularla İl Emniyet Müdürlüğü ile ilgili yapılacak olan gerekli protokoller için Belediye Başkanına yetki verilmesine karar verilmesini arz ve talep ederiz” denildi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----