Reklam

Çiftçi şikayet etti, başkan sahaya indi

Karaman'da Zeytin hasat dönemi başladı. Başkan Bayram şikayetler üzerine sahaya indi.

Reklam
Çiftçi şikayet etti, başkan sahaya indi
17 Ekim 2019 - 18:48
Reklam

Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram çiftçilerden gelen şikayetler üzerine zeytin alım istasyonlarına giderek inceleme yaptı. Bayram Zeytin alım istasyonlarında bir usulsüzlüğün olmadığını söyledi.

Karaman'da Zeytin hasadının başlamasının ardından Ziraat Odasına zeytin alım istasyonlarında tüccarlar tarafından standart dışı olarak zeytin elemeleri yapıldığı konusunda şikayetler geldi.

Gelen şikayetlerin ardından Karaman Ziraat odası Başkanı Mehmet Bayram beraberindeki Cerit Köyü Muhtarı Osman Ünal ve Ziraat odası delegesi Mehmet Ali Keskince ile birlikte  Göksu havzasındaki zeytin alım istasyonlarını ziyaret etti. 

Bayram ve beraberindekiler yaptıkları incelemelerde bölgedeki alım yapan tüccarlara ait eleklerde her hangi bir standart dışı durum olmadığı tespit etti. 

Zeytin hasad dönemi ile ilgili açıklamalarda bulunan Bayram; “Bölgede Zeytin hasadının hızla devam ediyor. Bu yıl ürün geçtiğimiz yılla kıyaslandığında verimi düşük. Verimin düşük olmasına rağmen fiyatlar üreticimizi memnun ediyor.Bizler üreticilerimizin her hangi bir kayba uğramaması için  Ziraat Odası olarak hasat sürecinin  takipçisi olacağız” dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----