CHP'li Köse Karaman'da konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Köse Karaman'da partililerine hitap etti. Köse Türkiye'nin 6 temel sorununun olduğunu belirtti.

Reklam
06 Kasım 2019 - 16:07
Reklam

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse ve beraberindeki heyet, “Umut heryerde yolculuğu” etkinliği kapsamında Karaman'a geldi. Karaman'da partililere seslenen Köse Türkiye'nin 6 temel sorununun olduğunu söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Teşkilatındaki programa partililer ve bazı sivil toplum kuruluşunun temsilcileride katıldı.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Köse, yaptığı konuşmada, “Bugün burada herkesin ülkenin geleceğe yönelik endişeleri varki, Cumhuriyetin kazanımlarına yönelik endişeleri var ki buradayız. Biz Cumhuriyet Halk Partisinin kadın örgütleri olarak bir proje kapsamında bugün Karaman'dayız. Umarım Karaman'dan çıkacak olan bu ses, bu özgürlük mücadelesi tüm anadoluya, tüm Türkiye'ye dalga dalga yayılır. Bizim yolculuğumuzun adı “Umur Heryerde” yolculuğu. Biliyoruzki bu ülkenin demokrasiye, adalete ve barışa her zamankinden daha çok ihtiyacı var” dedi.

Ülkenin 6 temel sorununun olduğunu belirten Köse ülkeninde iyi yönetilmediğini söyledi. Köse konuşmasının devamında; “ Türkiye'de bir yönetim boşluğu var. Temel sorunlar olarak ülkede demokrasi sorunu var, hak hukuk adalet diye bir sestem varmı bu ülkede. Şuan hak, hukuk ve adaletin olmadığı bir ülke ile karşıkarşıyayız. Bugün otoriter, baskıcı, hukuksuz ve liyakatın önemsenmediği ir ülke haline dönüştük. Mevcut iktidar ile Türkiye demokrasiden ve uyar bir ülke olmaktan tamamen uzaklaştı. Bu ülkede güçler ayrılığı ilkesi yok edildi. Sadece 1 kişinin, sadece o tek adamın iki dudağı arasında yönetilen bir ülke olduk” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----