Reklam

Çalışkan; "Dev proje ihaleye hazır"

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan dev projenin ihaleye hazır olduğunu ekonomik konjektürün bu projeye hazır olmadığını söyledi.

Reklam
Çalışkan; "Dev proje ihaleye hazır"
05 Aralık 2018 - 15:50
Reklam

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan Karaman'ın en büyük projelerinden olan meydan projesinin ilk etabının ihaleye hazır olduğunu açıkladı. Ertuğrul Çalışkan söz verip yapamadığım 2 proje var onları da ihale edebilme pozisyonuna getirdik ama ekonomik konjonktür bunlara müsait değil dedi.

Ertuğrul Çalışkan bugün sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamasında; “Kale İlkokulu ve Anafartalar Okulunun yıkımına başladık. Yerlerine karşılık iki adet okul yapıp milli eğitime teslim ettik. Artık Meydan Projemizin ilk etabı ihaleye hazır” dedi.
Çalışkan geçtiğimiz günlerde basın mensuplarının karşısına geçip aday adaylığı sürecini değerlendirdiği toplantıda projeleri hakkında konuşmuş ve yapamadığım 2 projem var demişti.

Karaman'a spor alanları, köprüler ve parklar inşa ettiklerinin altını çizen Çalışkan 2 projede geri kaldıklarını belirtti.

İHALEYE HAZIR AMA EKONOMİ MÜSAİT DEĞİL

Çalışkan; “ Kent meydanı ve Tapucak meydanında geride kaldık. Aslında kent meydanının birinci etabını ihale edebilecek konumdayız. Fakat ekonomik konjonktür ve şartlar o kadar değişti ki oluşturulan yaklaşık maliyetlerdeki yükseklikler ihalenin geri döneceğini gösteriyor. Ekonomimiz buna müsait değil. Bugün açık ve net söylüyorum Kent meydanının birinci etabı ihale edilebilecek bir pozisyonda. Bugün belediye başkanlığına içinizden her hangi birisi gelse yapın dediği anda yapılabilecek şart ve koşullardadır. Tapucak meydanında ise yılların getirdiği eksiklikler tamamlandı kuruldan geçti. Onuda bugün isteseniz ihale edebilirsiniz” dedi.

ÇEVRE YOLUDA BİTEBİLİRDİ

Diğer projelere de değinen Çalışkan aksaklıkların yaşandığını belirterek bu aksaklıklar yaşanmasaydı pek çok projenin şuan hizmette olacağını söyledi.

Çalışkan; “Bir şanssızlığımızda çevre yolunda oldu. İhale iptal edildi. Sonra yeniden tekrar yapıldı. Bir çok aksaklıklar yaşadık bu aksaklıkları yaşamamış olsaydık aslında çevre yolu da biterdi. İşte bu Larende' de ki  bireysel sporlar salonu ihale yapıldı, iptal edildi. Tekrar yapıldı yine iptal edildi. Bunlar olmasa oda bitebilirdi. Kapalı spor salonu da bitebilirdi. Bunların hepsi konjonktürün getirdiği şanssızlıklar” dedi.


Reklam

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mehmet
  1 yıl önce
  Kesilen sulu parkın yerine yeşil alan yapılması gerekir illada mutahit zengin edilmesin. Canım sulu parkı mahvettiler Ali Kantürk başkan iken
 • Mehmet
  1 yıl önce
  Hangu yandaş mütahit kapacak bakalım rant için şantiyeye döndü ülke ..Yeşil alan yapın kestiginiz sulu park için
-----Sponsorlu Bağlantılar-----