Çağlayan tarih verdi

AK Parti Karaman İl Başkanı Çevre ve Şehircilik Bakanlığının başlatacağı proje hakkında tarih verip teşekkür etti.

Reklam
Çağlayan tarih verdi
20 Ocak 2020 - 09:54 - Güncelleme: 22 Ocak 2020 - 11:07
Reklam

AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan  Ermenek İlçesi Güllük Mahallesinde planlanan  Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi ve 156 adet konut inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi ile ilgili tarihi verdi.

Başkan Çağlayanyaptığı yazılı açıklamada; ”Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca İlçemizde yapılacak Kentsel Dönüşüm Konutlarının ihale tarihi 09 Mart 2020 olarak belirlendi. Bu iş toplu konut idaresince yapılacak.

2013/105 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile İlçemiz Güllük Mahallesinin 23 hektarlık kısmı, kaya düşme riski nedeniyle “RİSKLİ ALAN” ilan edilmiş 2014 yılında hak sahipleri belirlenerek değer tespit çalışmaları tamamlanmıştı.

Kamuya ait 23, hemşerilerimize ait 218 adet parselin yer aldığı riskli alanda, kamuya ait 5, hemşerilerimize ait 124 adet yapı mevcut olup 2014 yılında taşınmazların değer toplamı 5 Milyon 111 Bin Türk Lirası olarak belirlenmişti.

Hak sahipleri için konut yapmak üzere başlatılan rezerv alan çalışmaları 2017 yılında tamamlanmıştı.

Lokasyon olarak Selçuklu Otel yanında yer alan 10 bin 397 metrekare büyüklüğündeki 4 adet parsel “REZERV YAPI ALANI” olarak belirlenmiş, aynı yıl başlatılan proje çalışmaları 2018 yılında tamamlanmıştı.

Yatay mimariye uygun proje revizyon çalışmaları 2019 yılında tamamlanan kentsel dönüşüm çalışmalarında Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’un talimatıyla yapım aşamasına geçildi.

2021 yılında tamamlanması öngörülen 156 adet konutun hak sahiplerine verilmesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca yapılacak uzlaşma süreci ile belirlenecektir.

Bu yatırım için başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kuruma, hemşerimiz TBMM Plan ve Bütçe Başkanımız  Sayın Lütfi Elvana, TOKİ başkanlığımıza, Milletvekillerimiz Dr.Recep Şeker ve Av.Selman Oğuzhan Eser’e , Valimiz Sayın Fahri Meral’a, Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüze ve çalışanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Ermenek ilçemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----