Çağlayan'dan Karaman'a müjde

AK Parti Karaman İl Başkanı Çağlayan Ankara mesailerinin ardından Karaman'a ikinci OSB müjdesini verdi.

Reklam
Çağlayan'dan Karaman'a müjde
06 Kasım 2019 - 09:36
Reklam

AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan yeni istihdam alanları açılacak, binlerce kişiye yeni iş kapısı sağlayacak Yeni Organize Sanayi Bölgesi müjdesini verdi.

1990 yılında ilk defa kurulan Karaman Organize Sanayi Bölgesi artık sanayicilere ve yeni yatırımcıların ihtiyaçlarına cevap veremez hale gelmişti. Yeni bir organize sanayi bölgesi alanı için yapılan girişimler sonuç verdi. AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan yaklaşık 200 hektar büyüklüğünde olacak yeni Organize Sanayi Bölgesi müjdesini bir açıklama yaparak duyurdu. 
Çağlayan yaptığı yazılı açıklamada; "1990 yılında 50 hektar alan üzerine kurularak 29 yıl içerisinde gıda ağırlıklı işletmeler ile 1.024 hektarlık alana ulaşarak, 11 bin kişinin istihdamı sağlanan Karaman Organize Sanayi Bölgesinin, İlimizin mevcut sektörel dağılım dikkate alındığında üretim yelpazenin genişletilmesi, yeni girişim ve istihdam alanlarının oluşturulması için, Ayrancı karayolunun 26. Km’sinde 194 hektar büyüklüğünde yeni organize sanayi yerleşim alanı belirlenmiş ve tapu tescil işlemleri tamamlanmıştır.

Yeni organize sanayi yerleşim alanını yatırımcılara, vatandaşlarımıza ve İlimize hayırlı uğurlu olsun. 

Bütün Karamanlı hemşehrilerimiz adına Cumhurbaşkanımıza, İlgili Bakanlıklarımıza, Vekillerimize, Çevre Şehircilik İl müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Şevket Varol
    8 ay önce
    Keşke Organize de harabe olan fabrikaları önce çalıştırsak. Mevcut ekonomide kim neye nereye hangi sektöre yatırım yapacak merak ediyorum. Havaalanı, serbest ticari bölge, 2. Osb oyalayın milleti bizim hızlı tren ne oldu bu arada
-----Sponsorlu Bağlantılar-----