Büyük projeler için görüşmeler başladı

Karaman'da Türk sporuna yeni yetenekler kazandıracak iki büyük proje için görüşmeler yapıldı.

Reklam
Büyük projeler için görüşmeler başladı
20 Eylül 2019 - 18:48
Reklam

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, yeni eğitim öğretim yılında yürütülecek ortak projelere ilişkin istişarelerde bulunmak için İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Kurt’u ziyaret etti.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokoller çerçevesinde uygulamaya konulan “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” ve “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme” adlı projelerle ilgili bilgi alışverişinde bulunmak için Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, İl Müdürü Abdurrahman Kurt’u makamında ziyaret etti.

Ziyarette, öğrencilerin erken yaşta spora yönlendirilmesi ve yetenekli öğrencilerin keşfedilmesini, okullarda fiziksel ve eğitsel altyapı sağlanmasını, beden eğitimi ve spor alanında insan gücünün yetiştirilmesini amaçlayan yetenek taraması ve spora yönlendirme projesinin yapılan ve yapılacak çalışmaları masaya yatırıldı.

“Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesiyle ilgili de yüzme becerilerinin erken dönemde öğrenilmesinin sağlayacağı kazanımlar için bu yıl 3. ve 4. sınıf öğrencileri öncelikli olmak üzere 1 ve 6. sınıf öğrencileri için de çalışmaların devam edeceği belirtildi. 

Spor ile sağlıklı nesiller yetiştirecek ve Türk sporuna yeni yetenekler kazandıracak bu iki proje ile ilgili yapılan planlamaların ardından bu yıl içinde projeler uygulanmaya devam edecek.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----