Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

Karaman'da Ereğli caddesindeki orta refüj ilk olarak demir korkuluklarla kapatıldı, aradan 1 gün geçmeden caddeye yapılan uygulamanın büyük bölümü kaldırıldı.

Reklam
09 Kasım 2019 - 09:41 - Güncelleme: 12 Kasım 2019 - 10:42

Karaman'da Karayolları 33'üncü Şube Şefliği ekipleri tarafından yaya güvenliği gerekçesi ile Ereğli caddesi üzerinde bulunan orta refüj tel örgü ile bölündü. Sadece yaya geçidi bulunan alanları açan ekipler 1 gün içinde karar değiştirerek yaptıkları bölümün büyük bir çoğunluğunu geri söktü. Karayollarının bu uygulaması ise vatandaşlar ve esnaflar tarafından büyük tepki topladı.

Karayollarına bağlı ekipler geçtiğimiz hafta Ereğli caddesinde orta refüj çalışması yaptı. Ekipler tarafından Ereğli caddesinde bulunan orta refüj tel örgü ile kapatılarak yayaların sadece yaya yolundan geçmesi sağlandı. 1 gün boyunca caddenin orta refüjü tel örgü ile kapalı kalırken, ikinci gün ekipler yaptığı tel örgüyü sökmeye başladı. Caddenin büyük bölümündeki tel örgüleri söken ekipler son 150 metrelik refüjdeki tel örgüleri sökmedi.

Cadde üzerindeki bazı esnaflar ise adaletsiz uygulama yapılıyor diyerek duruma tepki gösterdi. Adaletin kestiği parmak acımaz diyen cadde esnaflarından Arif Doğan; “Bu cadde 2 gün içerisinde hem yapıldı hem geri söküldü. Bu cadde üzerindeki orta refüjlerdeki tel örgülerin sökülmesi gerekiyorsa tüm cadde boydan boya sökülsün. Sökülmemesi gerekiyor ise yarım bırakılmasın. Kimseye ayrıcalık yapılmasın. Caddenin yarısında tel örgü var yarısında yok. Amaç yayaların güvenliği ise cadde boyu kapanması gerekir. Biz buradaki esnaflar olarak mağdur oluyoruz. Zaten piyasada iş yok bizler hiç iş yapamaz olduk. Cadde boyundaki bütün tel örgüler yapılı kalsaydı bizler sesimizi çıkarmayacaktık. Adaletin kestiği parmak acımaz diyerek karara saygı duyacaktık ama şuan adaletsiz bir uygulama yapılıyor” dedi.

Yapılan uygulamanın çok mantıksız olduğunu dile getiren cadde esnaflarından Mustafa Uysal ise; Bu cadde üzerine yapılan tel örgülerin bir kısmının daha sonra sökülmesi çok mantıksız. Bu uygulama buradaki bazı esnafların mağdur olması demek. Cadde üzerinde bu tel örgüler ya tamamen olsun yada tüm hepsi kaldırılsın” dedi.

Orta refüjün tel örgü ile kapatılması ve yayaların sadece yaya geçitlerini kullanmasının çok mantıklı olduğunu söyleyen Mehmet Can ise “Bu uygulama ile birlikte bir çok kazanın önüne geçilebilirdi. Bizler mahalle sakinleri olarak bu uygulamayı çok beğenmiştik ama tel örgülerin büyük bir bölümü ne hikmetse bir gün sonra yerinden söküldü. Bizlerde anlam veremedik” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Karaman Haber

Karaman Haberleri

Larende Karaman Haberleri