Bu mahalleye ilk kez kuruldu

Karaman'da Ramazan ayında Belediyenin öncülüğünde kurulan iftar sofralarında bir ilk yaşandı.

Reklam
Bu mahalleye ilk kez kuruldu
15 Mayıs 2019 - 11:25
Reklam

Karaman Belediyesi’nin farklı mahallelerde düzenlediği iftar sofrası, bu yıl ilk defa Yeni Mahalle’ye kuruldu. İftar organizasyonundan büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden mahalle sakinleri Başkan Kalaycı’ya teşekkür etti. 

Karaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen geleneksel iftar sofrası organizasyonunda ilk defa Yeni Mahalle’de yer aldı. Mahallede yaşayan yoğun nüfusa rağmen bu döneme kadar hiç iftar programı düzenlenmediğini söyleyen mahalle sakinleri, kurulan iftar sofrasından dolayı Belediye Başkanı Savaş Kalaycı’ya teşekkür etti.

Yeşil Cami Meydanı’nda gerçekleştirilen iftar sofrasına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Mahalle sakinleri ezan saatini Kuran-ı Kerim tilaveti ve ilahiler dinleyerek bekledi. Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, iftar sofralarının sadece ihtiyaç sahipleri için değil, mahallelinin de bir buluşma noktası olduğunu söyleyerek vatandaşlarla sohbet etti.

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı'nın da doğup büyüdüğü mahalle olan Yeni Mahallenin muhtarlığınıda 5 dönemdir babası Ahmet Kalaycı yapıyor.

TORPİL BEKLİYORMUSUNUZ SORUSU SORUŞMUŞTU

Baba oğul 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ardından birlikte mazbata alırken Muhtar seçilen baba Ahmet Kalaycı gazetecilerin oğlunuzdan torpil bekliyormusunuz sorusuna espirili bir şekilde “elbette mahallesini kollayacaktır” demişti. Yeni Mahalle tarihinde ilk kez belediyenin iftar sofrasına ev sahipliği yaptı.

İFTAR SOFRASI BU AKŞAM KIR MAHALLEDE

Karaman Belediyesi’nin tertip ettiği ve binlerce vatandaşın aynı sofrada buluştuğu iftar sofraları bu akşam (15 Mayıs Çarşamba) Kırmahalle’de ki Anadolu İmam Hatip Lisesi Bahçesinde kurulacak. 

İftar yemeğinin öncesinde Ünlü Eğitimci – Yazar ve Konuşmacı Alişan Kapaklıkaya Ramazan sohbeti ile vatandaşların huzurunda olacak. Program belediyenin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacak.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----