Reklam

Bu habere dikkat çocuğunuzun hayatını kurtarabilir

Karaman'da sosyal sorumluluk projesi kapsamında İLKAYDER üyeleri özellikle annelere çocuğunuz bir anda fenalaştı ne yaparsınız sorusunu yöneltti.

Reklam
04 Ekim 2019 - 12:02
Reklam

Karaman'da her ay en az 2 sosyal sorumluluk projesi üreten İlk ve Acil Yardım Derneği (İLKAYDER) yönetim kurulu üyeleri bu kezde sokaklara çıkıp, özellikle kadınlara çocuğunuz bir anda fenalaştı, boğazına bir şey kaçtı ne yaparsınız sorusunu yöneltti. Kadınların cevaplarına karşın İLKAYDER üyeleri çocukların fenalaştığı anlarda nasıl müdahaleler yapılması gerektiğini maket bebek üzerinde uygulamalı olarak anlattı.

Karaman'da geçtiğimiz yıl kentteki sağlık personelleri tarafından kurulan ve gönüllülük esasına göre kentte sağlık alanında bilgilendirme faaliyetleri yapan İLKAYDER son projesinde sokaklara çıktı. İLKAYDER yönetim kurulu başkanı İsa Çiçek ve diğer dernek üyeleri ellerindeki maket bebek ile banklarda oturan özellikle kadınların yanına giderek bebeğiniz bir anda fenalaştı, boğazına bir şey kaçtı ne yaparsınız sorusunu yöneltti. Sorularına aldığı cevapların ardından panik anında neler yapılması gerektiğini karşısındakilere uygulamalı olarak maket bebek üzerinde anlatan Çiçek müdahale başlandığı andan itibaren 112 acil servis hattınında aranması gerektiğini belirtti. 

İlk yardımın hayati önem taşıdığını vurgulayan Çiçek daha sonra Atatürk parkındaki stantlarını ziyaret eden Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Paramediklik bölümü öğrencilerine temel yaşam desteği konusunda bilgilendirme yaptı. İlk yardımcının olaylara yaklaşımı ve olaylara müdahale etme yöntemlerini maketler üzerinde uygulamalı olarak anlatan Çiçek geleceğin sağlık personellerinin sorularınıda tek tek yanıtladı.

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet
    7 ay önce
    Allah razı olsun cok güzel bilgilendirici video olmuş biraz daha uzun olsa idi en azından suni tenesuf olayını da görmüş olurduk !
-----Sponsorlu Bağlantılar-----