Bu haber şaka değil gerçek

Karaman'da gören herkesin şaşırdığı yol ortasına dikilen aydınlatma direkleri kazalara davetiye çıkarıyor.

Reklam
09 Eylül 2019 - 09:14
Reklam

Karaman'da görenlerin yok artık bu kadarda olmaz dediği mühendislik harikası aydınlatma direkleri kazalara davetiye çıkarıyor. Geçtiğimiz günlerde kaza sonucu yıkılan yolun ortasındaki aydınlatma direğinin yeniden yolun ortasına dikilmesi ise Karamanlılar tarafından hayretle karşılanıyor.

Karaman'da yeni açılan ve özellikle Tokiler bölgesinin yoğunluğunu çeken yollardaki mühendislik harikaları gören herkesin dikkatini çekiyor. Yeni stadyumun önünden geçen Şehit Muhammed Yalçın Caddesi ve Hastane yan tarafına açılan 15 metre genişliğindeki Kızılay Caddesi’nde bütün aydınlatma direkleri orta refüjde aynı hizda bulunurken her iki caddedede kavşak aydınlatma direkleri yolun ortasına konması dikkatlerden kaçmıyor.
Orta refüjdeki diğer aydınlatma direklerinin aksine bir şeridin ortasına dikilen aydınlatma direkleri kazalarada davetiye çıkarıyor.

Kazada yıkıldı yine aynı yere dikildi

Kızılay Caddesinde bir şeridin ortasına dikilen aydınlatma direği kurban bayramının birinci gününde bir otomobilin çarpması sonucu yıkılmıştı. Aydınlatma direğine çarpan otomobilin içinde bulunan 5 kişide yaralanmıştı. Kazanın ardından yıkılan direk geçtiğimiz günlerde yine yolun ortasına yeniden dikildi. Bir şeridin ortasına dikilen direk bu kadarı ancak benim memletekimde olur dedirti. Yolun ortasında kazalara davetiye çıkaran direklerin etrafına şeritler çekilerek fark edilmesi sağlandı.

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • yunus güler
    8 ay önce
    şimdi sorsan bir mühendislik dehasıyla açıklama yaparlar o yüzden sormuyorum :D
-----Sponsorlu Bağlantılar-----