Reklam

Bu başkandan zam yok

Karaman'ın Ermenk ilçesinde esnaf dostu başkan belediyenin 80 dükkanı için bu yıl zam yapmama kararı aldı.

Reklam
Bu başkandan zam yok
22 Ekim 2019 - 10:38
Reklam

Karaman'ın Ermenek İlçesinde Belediye Başkanı Atilla Zorlu esnafların yüzünü güldürdü. Başkan Zorlu İlçedeki esnaflardan tam not aldı.

Zorlu yaptığı açıklamada; Belediyemiz bünyesinde 80 adet iş yerinde kirada bulunan esnaflar için Ülkemiz genelinde süregelen ekonomik sıkıntıların İlçemizde bulunan esnaflarımızın da büyük ölçüde etkilenmesi, çoğu esnafımızın siftah yapmadan kepenk kapatması, 2019 yılı TEFE ve TÜFE oranlarının yüksek olması ve esnaflarımızın içerisinde bulunduğu durumlarıda göz önüne alınarak Ermenek Belediyesi olarak Esnaflarımızın bir nebze olsun rahatlamaları ve ekonomik durumlarının düzelmesine yardımcı olmak için Belediye Encümenimizin almış olduğu karar doğrultusunda Belediyemize ait iş yerlerinin kiralarına 2020 yılında zam uygulaması yapılmaması kararı alınmıştır. Kararımız uygulamaya konulmuş olup, kirada bulunan esnaflarımıza tebliğ edilmeye başlanılmıştır” dedi.

Ermenek Belediyesinin bu kararı ilçedeki esnaflar tarafından memnuniyetle karşılandı. Esnaflar alınan bu kadardarn dolayı Belediye Başkanı Zorlu'ya teşekkür etti.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----