Bu alana taşındılar

Karaman'da şehir içi yük ve eşya taşıyan esnaflar yeni alanlarına taşındı.

Reklam
Editor: Buket Toprak
22 Ağustos 2019 - 16:09 - Güncelleme: 26 Ağustos 2019 - 10:48
Reklam

Karaman'da uzun yıllardır eski buğday pazarında (4 nolu sağlık ocağı karşısı) şehir içi yük  taşımacılığı hizmeti veren nakliyeciler kendilerine tesis edilen alana geçti.

Uzun süredir İmaret Mahallesi –Gazidükkan Mahallesinin birleştiği Eski Buğday Pazarı (Odun Pazarı) nda faaliyet gösteren Karaman Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Üyesi Şehir İçi yük ve eşya taşıma işi ile uğraşan nakliyeci esnaflarının araçları daha geniş bir mekan olan, Hatuniye Medresesinin yanında bulunan ve bu yıl yıkımı gerçekleştirilen Anafartalar Ortaokulu ile, Kale İlkokulu’nun bulunduğu ve belediye tarafından zemini kumlanan alana taşındı.
Şehir İçi yük ve eşya taşıyıcısı esnaflar yeni yerlerinden çok memnun olduklarını dile getirirken Belediye Başkanı Savaş Kalaycı'dan da bir istekleri oldu.

Nakliyeci esnafları “Şehir İçi Yük ve Eşya Taşayıcı esnafları olarak yaklaşık 40-50 kişi burayı kullanmaktayız. Sağ olsun Belediye başkanımız bu geniş ve güzel mekanı bizlerin ve karaman halkının hizmetine verdi. Bizler de eski yerimizi boşaltarak otopark olarak kullanılmasına yardımcı olduk. Ancak burada oturacağımız bir mekan, su ve tuvalet bulunmamaktadır. Bizlerin belediye başkanımızdan isteğimiz bu alana oturabileceğimiz prefabrik bir mekan, ellerimizi, yüzlerimizi yıkayacağımız, abdest alabileceğimiz bir lavabo ve ihtiyaçlarımızı giderebileceğimiz bir tuvalet yapılmasıdır. O nedenle belediye başkanımızın bizlere bu konuda yardımcı olmasını istiyoruz.”dediler.

2019/08/2019-08-22-17-11-16.jpg
2019/08/2019-08-22-17-11-17.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..