Reklamı Geç


BİRLİK OLUP VEFA ÖRNEĞİNE İMZA ATTILAR!

Karaman Belediyesi’ne bağlı Mezarlık Müdürlüğü çalışanları ve hayırsever mermerci esnafı birlik olup, Ramazan ayında güzel bir vefa örneğine imza attılar.

Editör: Ali Dağlı
01 Mayıs 2021 - 17:00
Karaman Belediyesi’ne bağlı Mezarlık Müdürlüğü çalışanları ve hayırsever mermerci esnafı birlik olup, Ramazan ayında güzel bir vefa örneğine imza attılar. İçlerinde yabancı uyruklu bir kişinin de bulunduğu hayırseverler, 20’nin üzerinde kimsesiz kişilerin mezarları, mermerciler tarafından hiçbir kuruş talep etmeden yapıldı. 
Tahribat ve kırılma olan mezar taşlarının tamirini de ücretsiz olarak yaptıklarını dile getiren Eski Mermerciler Odası Başkanı Abdurrahman Evren, “Bizim ömrümüz mezarlıkta geçiyor, böyle düzgün bir çalışmadan bizde gurur duyuyoruz” dedi.
YAPTIKLARI İŞTEN GURUR DUYUYORLAR
İmaret Gazetesi’ne açıklama yapan Abdurrahman Evren şunları söyledi; “Bizler bazı kimsesiz insanların mezarlarını yapılmadığını duyduk. Belediyemizin ve Mezarlık Müdürlüğümüzün bizlere tavsiyeleri ile kimsesizleri kimsesiz bırakmıyoruz. Onların mezarlarının yapımını mermerci arkadaşlar olarak biz ücretsiz olarak yapıyoruz. En güzel şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Ama mezarlığın yer konusunda Mezarlık Müdürlüğü’nü rahatsız eden insanların olduğunu görüyoruz. Biz ondan da rahatsız oluyoruz. Müdürlüğümüz güzel çalışıyor, onların yanındayız. Böyle düzgün bir çalışmadan bizde gurur duyuyoruz. Bizim de ömrümüz zaten mezarlıkta geçiyor. Mezarlarda herhangi bir tahribat ve kırılma olduğunda biz onları da ücretsiz olarak yerine getiriyoruz.” dedi.
20’NİN ÜZERİNDE KİMSESİZ İÇİN SEFERBER OLDULAR
Kimsesizleri yalnız bırakmadıklarını ifade eden Evren, “Afganistan ve kimsesizler yurdunda olanlarla birlikte 20’nin üzerinde mezar yapıldı. Mermerci arkadaşlarımızın hepsi duyarlı. Şimdiye kadar yaptığımız mezarlardan daha itinalı daha güzel yapmak üzere o kimsesizleri yalnız bırakmıyoruz.” diye konuştu.
Kimsesizlerin kimsesi olduklarını söyleyen Erdem Granit Mermer işletmecisi Ersin Gökçel, “Para her şey değil. Önemli olan manevi değerlerimizin yüksek olmasıdır. Manevi değerlerimizin en güzel yeri mezarlıklarımızdır.” dedi.

 
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum