Belediye meclisine soru önergesi

Karaman bağımsız belediye meclis üyesi Emir Musa Beydili yine gündeme bomba gibi düşen soruları cevaplanması için belediye meclis başkanlığına soru önergesi verdi.

Reklam
Belediye meclisine soru önergesi
11 Haziran 2019 - 19:52
Reklam

Karaman Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısı ikinci oturumu dün Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı'nın başkanlığında yapıldı. Belediye meclis toplantısına yine Bağımsız meclis üyesi Emir Musa Beydili'nin verdiği soru önergesi damga vurdu.

Karaman Belediyesi Haziran ayı ilk toplantısı geçtiğimiz Cuma günü yeterli katılımın sağlanaması nedeni ile yapılamamıştı. Dün 16.00'da yeniden toplanan meclis yoklamanın ardından yeterli çoğunluğun sağlanması ile başladı.

Meclis gündeminin görüşüldüğü toplantıda bağımsız meclis üyesi Beydili meclis başkanlığına gündem dışı olarak yazılı  bir soru önergesi verdi.Beydili önergenin ilgili birimler tarafından cevaplandırılmasını istedi.

İşte Beydili'nin verdiği soru önergesi;

5393 sayılı belediye kanununun 26'ncı maddesinin 2'nci bendine istinaden 4 soru hakkında araştırma yapılarak meclisin bilgilendirilmesini rica ederim.

1- Şehrimizde başta Suriyeliler olmak üzere kaç taneyabancı uyruklu iş yeri var. Var ise kaç tanesine ruhsat verildi.

2- Belediyenin toplam ne kadar kamu alacağı var. var ise neden geçiktirildi. Geçmiş yönetim tarafından tahsil geçiktirilmesi için baskılı talimat mı verildi.

3- Belediye Başkan yardımcısı Ertuğrul Çalışkan Belediye Başkanlık görevini devrettikten sonra Belediye Başkan yardımcılığı görevine atandı. Fakat aktif olarak hiç çalışmadı. Bu dönemde maaş aldımı ? Aldıysa ne kadar maaş ödendi. 

4- 2019 yerel seçimlerinde AK Parti Kadın Kollarına kiralanan arabanın kira bedelini Belediye Başkanı ertuğrul Çalışkan Belediye üzerinden Ongun A.Ş.'ye ödettiğine dair iddialar var. bu olay doğrumudur, doğru ise miktarı ne kadardır. 

Emir Musa Beydili 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Partiden Belediye Meclis üyesi seçilmişti. Beydili'nin Belediye Meclis Üyesi adayı olarak açıklanmasının hemen ardından AK Parti İl yönetimi Beydili'için ihraç edilemsi yönünde karar almış ve bu kararı onaylanması için genel merkeze göndermişti. Beydili geçtiğimiz ay AK Parti Genel Merkezi tarafından partiden ihraç edilmişti.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----