Bayram vekillerimiz sorunları hallediyor, yetkililer ise..

Mehmet Bayram; "Pancar üreticilerimizi Cumhurbaşkanımız sevindirdi, şeker fabrikasının alım politikaları canından bezdirdi."

Reklam
Bayram vekillerimiz sorunları hallediyor, yetkililer ise..
01 Kasım 2019 - 12:03
Reklam

Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, Pancar alımı konusundaki pürüzlerin Karaman Milletvekilleri sayesinde ortadan kaldırıldığını belirtti. Vekillerin girişiminin ardından bazı yetkililerin işleri zorlaştırdığına vurgu yaptı. 

Bayram yaptığı yazılı açıklamasında; “Pancar alım kampanyasının başlaması ile başlayan sorunlarımız bir türlü bitmiyor. Özellikle bazı kantarların geç açılması, erken açılan kantarlarda pancar gönderilen Burdur ve Susurluk fabrikalarının düzenli alım yapmaması, Kasım ayı gelmesine rağmen serbest söküme geçilmemesi, üreticiye büyük sıkıntı yaşatmıştır. Bugün itibarı ile arazide 400 bin ton Pancarımız var ve üreticimiz canından bezmiş durumda. Yaşanan tüm bu sıkıntıları milletvekillerimiz Recep Şeker ve Selman Oğuzhan Eser’e iletiyoruz ve çözüme ulaşıyoruz.

Fakat hem milletvekillerimiz hem de bizlerin tüm çaba ve gayretleri ile çözülen sorunlar, kurumlardaki yetkililerin sorumluluk almaması ve tecrübeli personelin olmaması neticesinde istenilen seviyeye ulaşamıyor.

Önümüz kara kış, üreticimiz tedirgin ve pancar yerlerine hububat ekimi yapılacak. Bu alım politikaları günlük kotalarla yaklaşık 60 gün sürer, tabi hava hiç yağmaz ise.  Ama soğukların ve yağışların gün geçtikçe artacağı kış mevsimine giriyoruz, umarım sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu fiyatlarla yüzü gülen ama tarihinde yaşamadığı zorlukları çeken Pancar üreticimizin haklı sebeplerden dolayı Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğü ve Ereğli Fabrika Müdürlüğü üreticilerimizin sesini duyarlar” dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----