Reklam
Reklam

Bayram uyardı, mağdur olmamak için..

Karaman Ziraat Odası Başkanı Bayram çiftçilere önemli uyarılarda bulundu.

Editor: Buket Toprak
12 Haziran 2019 - 14:34 - Güncelleme: 13 Haziran 2019 - 15:52
Reklam

Karaman Ziraat Odası yönetim kurulu başkanı Mehmet Bayram CKS güncellemeleri konusunda çiftçilere önemli uyarılarda bulundu. Bayram çiftçilerin mağdur olammaları için 28 Haziran'dan önce ÇKS kayıtlarının güncellenmesi gerektiğini vurguladı.

Bayram'ın yazılı olarak yaptığı uyarı mesajı şu şekilde; “2019 yılı ÇKS Kayıtlarını Güncelleme son tarihi  28 Haziran 2019 Cuma günüdür. Üyelerimizin mağdur olmamaları için belirtilen tarihe kadar ÇKS güncellemelerini yaptırmaları gerekmektedir.

ÇKS başvurusu bulunmayan üreticilerimizin yıl içerisinde mazot, kimyevi gübre ve prim uygulamaları gibi tarımsal faaliyetlere ilişkin desteklemelerden yararlanmaları mümkün olmayacak. Ayrıca herhangi bir doğal afet sonucu meydana gelen zarar doğrultusunda prim borcu erteleme, Zirai Kredi Borç ertelemesi veya yapılacak her türlü tarımsal desteklemelerden faydalanmaları mümkün olmayacaktır. Çiftçilerimizin mağduriyet yaşamamaları adına ÇKS başvurularını ertelemeden mutlaka 28 Haziran 2019 Cuma gününe kadar yaptırmaları gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..