Baskılar milyonluk projeyi yer altına gömdü

Karaman'da bir dönem öve öve bitirilemeyen proje yapım aşamasından sonra kaderine terk edildi.

Reklam
17 Eylül 2019 - 11:45
Reklam

Karaman'da Karaman Belediyesi tarafından 2017 yılında yılında projelendiren ve 10 ayda tamamlanan projede işler beklenildiği gibi gitmedi. Öve öve bitirilemeyen projede asansörlerin bile bir kez çalışmadığı öğrenilirken, inşaat temizliğinin bile yapılmadığı ortaya çıktı. Esnafların refüj tepkisi ile yer altına gömülen milyonluk proje kaderine terk edildi.

Karaman'da dönemin Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan tarafından projelendirilen milyonluk alt geçit adeta yer altına gömülen yatırım olarak kaldı. 2018 yılında tamamlanan projede asansörlerin bile halen çalışmadığı etitekleri ile durduğu, elektriklerinin bulunmadığı görüldü. Proje kapsamında alt geçit içerisinde yapılan 4 dükkanın ise halen inşaat temizliğinin yapılmadığı bu dükkanlara 1 tane bile talebin çıkmadığı öğrenildi.

Karaman'da 2017 yılının Ocak ayında yapımına başlanan ve 10 ay boyunca Devlet Hastanesi'ne giden tek yol olma özelliğini taşıyan Ömer Halis Demir Caddesinin trafiğe kapanmasını zorunlu kılan alt geçit şimdilerde görenlerin içini acıtmaya devam ediyor.

Milyonların harcandığı projede kara yolunun orta refüj demirleri ile kapatılmaması yüzünden alt geçit vatandaşlar tarafından kullanılmıyor.

Esnafın baskısı milyonluk projeyi yerin altında bıraktı

Defalarca kez haberi yapılan ve öve öve bitirilemeyen projenin tamamlanmasının ardından proje bir anda kamuoyunun gözü önünden çekildi. Proje kapsamında engelli ve yaşlı hastalar için yapılan asansörlerde 1 kez olsun çalıştırılmadı. Hatta asansörlerin etiketleri bile sökülmezken asansörlere elektrikde verilmedi. Projenin tamamlanması ile birlikte Şehit Ömer Halis Demir caddesinde orta refüj çalışması yapılarak orta refüje demir bariyerler koyulması gündeme geldi. Orta refüje konacak demir bariyerler ile yayaların kara yolu üzerinden yolun karşısına geçmesi engellenecekti. Çevre esnaflarının talebi ve tepkisi üzerine caddeye orta refüj bariyerleri yapılmaktan vazgeçildi. Çevre esnafı alt geçidin kullanılmasının zorunlu hale gelmesi ile birlikte sadece alt geçid çıkışındaki esnafların müşteri bulabileceğini savundu.

Orta refüj bariyerlerin yapılmaması üzerine milyonluk proje yer altına gömülerek kaderine terk edildi. 

Sadece madde bağımlılarının kullandığı alt geçitte tuvaletlerin bulunduğu alanda belediye tarafından yapılan demir kapılarla kilitlendi. Yolun refüjlere konacak olan bariyerlerle kapanmadı için proje amacına ulaşamadı. Esnafların baskısı milyonluk projeyi egale etti.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----