Başkanın evi ve aracı kurşunlanmıştı, tutuklandılar

Karaman'da Belediye Başkanının evini ve aracını kurşunlayan 3 kişi tutuklandı. Yaşanan olayda hedefin başkan olmadığı ortaya çıktı.

Reklam
22 Kasım 2019 - 15:09
Reklam

KARAMAN'da geçtiğimiz 19 Kasım gecesi Kazımkarabekir Belediye Başkanı Recep Boyacıoğlu'nun evini ve otomobilini kurşun yağmuruna tuttuğu iddia edilen 3 kişi polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Şüphelilerin kurşunlanan aracın üzerine bıraktığı “Bu son uyarı, kan akacak” notunun ise Belediye Başkanı'na değil oğlu Yasin Boyacıoğlu'na bırakıldığı öğrenildi.

Olay geçtiğimiz 19 Kasım gecesi Karaman'ın Kazımkarabekir ilçesinde bulunan Pazar Mahallesinde meydana geldi.

İddiaya göre Kazımkarabekir İlçe Belediye Başkanı Recep Boyacıoğlu'nun oğlu Yasin Boyacıoğlu ile geçmişe dayalı husumeti bulunan Mehmet Ö. otomobilinin plakalarını sökerek arkadaşları olan İbrahim G. ve Muhammet Ali İhsan P. ile Kazımkarabekir Belediye Başkanı Recep Boyacıoğlu'nun evinin önüne geldi. Mehmet Ö. burada Recep Boyacıoğlu'na ait özel otomobil üzerine “Bu son uyarı, kan akacak” notunu bıraktıktan sonra pompalı tüfek ve tabancalarla Belediye Başkanı Recep Boyacıoğlu'na ait otomobile ve eve ateş açıldı.

Açılan ateş sonucu yaralanan olmazken evde ve otomobilde hasar meydana geldi. Olayın ardından geniş çaplı soruşturma başlatan polis plakaları sökülen otomobilin içinde bulunanların Mehmet Ö., İbrahim G. ve Muhammet Ali İhsan P.'nin olduğunu belirledi. Yapılan operasyonla gözaltına alınan şüpheliler İl Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Hakim karşısına çıkarılan şüpheliler tutuklanarak Karaman M Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----