Başkan Zorlu, hakkındaki iddialara yanıt verdi

Ermenek Belediye Başkanı Atilla Zorlu, Ümit Özdağ'ın katılacağı programının Genel Başkan ile görüşme sağlayarak programın iptal edildiği yönde iddialar yer aldı.

Reklam
Başkan Zorlu, hakkındaki iddialara yanıt verdi
Editör: Ali Dağlı
21 Ekim 2020 - 09:08

Ümit Özdağ'ın bir tv kanalında katılacağı programının Ermenek Belediye Başkanı Atilla Zorlu'nun Genel Başkan Yardımcısı ile görüşme sağlayarak iptal edilmesi yönde iddialar yer aldı. Zorlu, bu iddialara karşı bir yazılı basın açıklaması yaptı. 

Zorlu açıklamasında," dün akşam(19/10/2020) CNN TÜRK Tv de Ahmet Hakanın sunduğu tarafsız bölge programında, istanbul milletvekili Ümit Özdağ’ın bizzat ismimi vererek belediyemizce düzenlenen ve kendisinin de katıldığı “Türklerde Devlet Felsefesi ve Yönetimi Çalıştayı” ile ilgili olarak; benim kendisini aradığımı ve Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımızın beni aradığını ve bana “Ümit Özdağ’ın katılacağı bu programı iptal et” dediğini iddia etmiştir. Olayın aslı şöyledir; Daha önce partimizden istifa eden kimi katılımcılarla ilgili olarak partililerimizin beni araması üzerine konuyu Mahalli İdarelerden sorumlu Genel Başkan Yardımcımıza ilettim. O da Partililerimizin hassasiyetini dikkate almam gerektiğini, Sayın Özdağ’ın Partimizle bağlantılı her kurumun faaliyetine katılma hakkı olduğunu ifade etti. İstifa edenlerin ise ancak Partimizle bağlantılı kurumların düzenlediği bilimsel organizasyonlara katılabileceğini, siyasi toplantılarını ise bağlantılı kurumlarımızın organizasyonlarının dışında yapabileceklerini ifade etti. Eğer böyle bir şeye tevessül edilirse gerekli ikazı yapmam gerektiğini belirtti. Hadisenin özü budur. Sayın Ümit Özdağ’ın bunu neden ve hangi amaç ile söylediğini anlamış değilim. Ayrıca parti içi mahrem meselelerin ulu orta konuşulmasınin hoş olmadigini düşünüyorum. Bu tip polemiklerin Partimizin engellenemez yükselişinin  doğum  sancıları olduğuna inanıyorum.Partimizin bir lider problemi yoktur. Eş  başkanlık  yakıştırmalari Türk siyasetinde yanlış algilara sebeb olmaktadır" ifadelerine yer verdi. 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum