Başkan paraları topladı dönüyor

Karaman Belediye Spor kulübü yöneticileri yurt dışında yaşayan gurbetçiler ile bir araya gelerek destek istedi.

Reklam
Başkan paraları topladı dönüyor
29 Ekim 2019 - 16:13
Reklam

Karaman Belediye Spor yönetimi Hollanda'da Karamanlı gurbetçiler ile bir araya geldi. Gurbetçilere Karaman Belediye Spor hakkında bilgi veren yönetim takımın gelişmesi ve daha iyi yerlere gelebilmesi için gurbetçilerden destek istedi.

Karaman'da bu yıl Bölgesel Amatör Lig'e (BAL) veda etmek isteyen Karaman Belediye Sporlu yöneticiler destek bulmak için Hollanda'ya gitti.

Hollanda'da Karaman Belediye Spor'un mevcut durumunu anlatan heyette Karaman Belediyespor Başkanı Mustafa Karakaş, Başkan Yardımcısı Turan Uysal, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bayram Uysal, Hizmet Sen–Hak İş Sendika Başkanı Mehmet Bayrakçı ve Kulüp yöneticisi Fatih Evcen’den yer aldı.

Hollanda'nın Roterdam kentinde Karamanlı gurbetçilere seslenen Karaman Belediyespor Kulüp Başkanı Mustafa Karakaş 31 Mart yerel seçimlerin ardından yönetimin değiştiğini vurguladı.

Karaman Belediyespor'un 8 yıldır BAL liginde olduğunu söyleyen Karakaş; “Karaman'ın geçmiş yıllardan özlemi olan 2. lig ve 3. lige tekrar çıkarmak adına yeni bir yönetim oluşturduk. Yeni yönetimimiz 23 kişiden oluşuyor. Karaman'ın tamamını kapsayan ve kucaklayan bir yönetim ile yeni bir hedef koyarak amatör ligden bir üst lig olan 3. lige çıkma hedefi ile yola çıktık. Amacımız Karaman'daki sporu bir adım daha öne götürmek. Hedefimiz Karaman Belediyespor'u önce 3. lig ardından 2. lige çıkarmayı hedefliyoruz. Kentimizin daha iyi tanıtılması için sporun önemli bir aktör olduğu bilincindeyiz. Hedef vizyonumuzu Avrupa’daki siz değerli hemşerilerimizle de paylaşmak adına sizlerin yanına geldik. Biliyoruz ki beden olarak burada olsanız bile ruh ve yürek olarak Karaman’dasınız. Futbol sayesinde bir gencimizi bile olsa kötü alışkanlıklardan koruyabilirsek ne mutlu bizlere. Biz Karamanlılar olarak şehrimizin takımı için yekvücut olur kenetlenirsek Allah’ın izniyle Karamanımızı hak ettiği yerlere hep birlikte getiririz” dedi.

Başkan Karakaş'ın konuşmasının ardından Karaman Belediye Spor için yardım kampanyası başlatıldı. Karaman Belediye Spor'a yardım yapan gurbetçilere günün anısına forma, atkı, flama gibi hediye verildi.

Muammer Şen Karaman, (DHA)

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----