Başkan net mesaj verdi AK Parti kimsenin iş rant kapısı değil

AK Parti Karaman merkez ilçe teşkilatı kongre süreci ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Toplantıda net mesajlar verildi.

14 Aralık 2019 - 14:39 - Güncelleme: 16 Aralık 2019 - 16:35
Reklam

AK Parti Karaman merkez ilçe teşkilatı yapılacak olan 7'nci olağan kongre için delege seçimlerini başlattı. Kongre süreci ile ilgili yapılan basın toplantısında konuşan AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan AK Partiyi iş kapısı olarak görenlerin artık bu partide yeri yok dedi. 

AK Parti İl Teşkilatında düzenlenen basın toplantısına AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan, AK Parti Merkez ilçe başkanı Feyzullah Tunç, AK Parti Kadın Kolları Başkanı İmiş Günenç, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Kale, AK Partili yöneticiler ve basın mensupları katıldı.

93 KÖY 56 MAHALLEDE SEÇİMLER YAPILDI

Toplantının açılış konuşmasını yapan merkez ilçe Başkanı Feyzullah Tunç Karaman merkez ilçedeki 93 köyün ardından Karaman'daki 56 mahalledede delege seçimlerini yaptıklarını ve yapılan seçimlerin bugün mesai saatinin sona ermesinin ardından tamamlanacağının altını çizdi. 

Tunç burada yaptığı konuşmasında; “Kongre süreçlerinin aşamalarından olan delege seçimleri demokratik ve şeffaf bir şekilde bundan önce nasıl yapılıyorsa bugünde aynı şekilde AK parti üyelerinin bir şöleni olarak yapılmaktadır. Biliyorsunuz ki bu süreçte bizim açımızdan birlik, beraberlik, yenilenme, tazelenme, gücümüze güç katma anlamı taşımaktadır. Liderimiz, genel başkanımız sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde 2023 hedeflerimize daha dinamik ve daha güçlü ilerlemek için delege seçimleri ile başlayan bu süreç ilçe kongresi, il kongresi ve büyük kongre ile tamamlanacaktır” dedi.
Merkez İlçe Başkanı Feyzullah Tunç'un ardından konuşan AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan ise, AK Partinin kurulduğu günden buyana emeği olan destek veren herkese teşekkür etti. 

Başkan Çağlayan merkez ilçedeki delege seçimlerinin bugün sona ereceğini belirterek; “Ben süreç ile ilgili kısaca bir bilgi vermek istiyorum. Bildiğiniz gibi 7 Ekim tarihi itibari ile 7'nci olağan kongre sürecimiz genel merkezimiz tarafından başlatılmıştır. 7 Ekim tarihinden itibaren tüm Türkiye çapında yapılan hazırlıklar neticesinde Aralık ayı başından itibarende delege seçim aşamasına geçtik. Tüm Türkiye'deki delege seçimlerimiz bugün, yarın tamamlanacak. Aralık ayının sonu Ocak ayının başları gibi belde seçimlerimiz tamamlanacak. Karaman olarak bizim seçime gidebileceğimiz 1 tane beldemiz var. Nüfusü 5 bini geçen Güneyyurt beldemiz. En kısa sürede beldede yapılacak olan seçim günününe belirleyeceğiz. Diğer beldelerimizde ise yönetimler atama usulü ile gelecek. İlçelerimizde ise Ocak ayından itibaren Nisan ayı sonuna kadar kongrelerimizi tamamlayacağız. Türkiye genelinde ise il kongreleri 2020 yılı Mayıs ayı itibari ile başlayıp yıl sonuna kadar tamamlanacak. Bilindiği üzere siyasi partilerde kongreler yeniden toparlanma, yaraları sarma, takviye, yeniden teşkilata güç katacak takviyeleri yapma, yeniden bir heyecan, coşku bir şölen havasında kongrelerini yapar siyasi partiler. Bizde bu çerçevede Karaman teşkilatları olarak hazırlıklarımızı yaptık, delege seçimlerimizi ilçelerde bitirdik. Bugünde merkez ilçe ile bu süreci tamamlayacağız. 

AK Parti il başkanlığına bendeniz bildiğiniz gibi Nisan ayının sonunda Cumhurbaşkanımız, genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın tensibi ve takdiri ile görevlendirildim. O günden itibaren görevimizi hakkıyla, bihakkın layıkı ile yerine getirmek için canla başla çalışmaktayız. Ben bu süreç ile ilgilide bir bilgi vermek istiyorum. Bilindiği gibi önce tekrarlanan İstanbul seçimleri ile ilgili çalışmalar yaptık. İstanbul seçimlerinin akabinde ilçelerimizde Başyayla ilçemiz hariç yeniden ilçe başkanlarımızın tespiti yapıldı. Yeni ilçe başkanlarımızı genel merkezimizin dirayeti çerçevesinde tespit ettik. Tespit edilen ilçe başkanlarımız ilçe yönetimlerini oluşturdular. Bu oluşturulan yönetimler genel merkezimiz tarafından onaylandı. İnşallah bu ilçe yönetimlerimiz partimizi kongrelere götürecek. Ben şunu demek istiyorum genel merkezimizdende edindiğimiz intiba Cumhurbaşkanımızında sizinde duyduğunuz gibi kanaati şu. İnşallah AK Parti teşkilatlarında il başkanlarından,ilçe başkanlarından belde başkanlarına kadar Cumhurbaşkanımız şunu söylüyor. Biz Ömer'leri bulacağız. Ömer nedir adalatin ve dirayetin sembolü. Ensonk il başkanları toplantımızda Cumhurbaşkanımız şunu söyledi. Kadın kollarımızdada Hatice'leri bulacağız. Gençlik kollarımızda ise Musab Bin Umey'leri bulacağız. Yani olay şu doğru, dürüst, düzgün, hakka ve hukuka riayet eden milletine hizmet eden teşkilatları oluşturmak ana gayemiz.

“AK PARTİ'Yİ İŞ KAPISI OLARAK GÖRENLERİN ARTIK PARTİDE YERİ YOK”

İnşallah bundan sonra AK Parti'yi iş kapısı olarak görenler bu partide olmayacak. Bunun bilinmesi gerekiyor. Genel merkezimizinde düşüncesi bu doğrultuda. AK Partiyi iş kapısı olarak görenler bundan böyle AK Parti'ye giremeyecek. AK Parti'den beslenmeyi düşünüp etrafında dolaşanlar bu amaçlarına ulaşamayacaklar” dedi.

Haber: Muammer Şen/Karaman

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Mehmet
  3 ay önce
  Senden ricam bu yorum bölümünü ilk görünür biçimde yaparmısın facebook yorumdan önce sayfayı açınca ilk görünsün
 • classs
  3 ay önce
  yahu bu konu iyice arsizligi ele aldiklarini gosteriyor kardesim karamanin sirtina kene gibi yapisip yerel alimlari yillardir akp nin elinden gecirenleri ozamaa ifsa edin bunlar bizim kurallarimizi cignedi diye size halk dersini yerel verdi anlamadiniz genel vekilleri bi kaybedin ozaman anlarsiniz ranti sizin yonetimleriniz sagladi is kaoisina corwklendiklerr gibi inin da karamanin sirtindan iskurun isini yapiyorsunuz kac yildir densizler
 • Mehmet
  3 ay önce
  Erken seçim yapın rant mı değil mi millet bir söylesin size !!
 • ahmet
  3 ay önce
  bunlarin ar damari catlamis artik belli sizi bu halk ne kadar istiyir son secimlerden bi olcun tartin