Başkan'dan bayrak hassasiyeti

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı fırtınada parçalanan bayraklar ile ilgili talimat verdi.

Reklam
07 Ocak 2020 - 10:34
Reklam

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı çevre yolunda parçalanan bayraklar ile ilgili talimat verdi. Başkan Kalaycı şanlı Türk bayrağının bu durumda olmasına kimsenin müsaade edemeyeceğini belirterek olaydan haberdar olduğumuz ilk anda talimatımızı verdik ve o bayrakların o şekilde dalgalanmasını engelledik dedi.

Karaman'da geçtiğimiz 23 Aralık 2019'da etkili olan fırtına kentte hayatı olumsuz etkilerken bazı binaların çatılarını uçurmuş camilerin minaresini devirmiş ve Karaman Mersin çevre yolundaki Türk Bayraklarını parçalamıştı.

Dün gündeme gelen parçalanan bayrakların ardından Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı hemen talimat vererek konuya el attı. 

Başkan Kalaycı; “Şanlı Türk bayrağımızın o durumda olması kesinlikle kabul edilemez. Bizler her zaman her yeri göremeyebiliyoruz. Toplumun sahadaki gözü olan basın kuruluşlarına böylesi hassas konularıda gördükleri için teşekkür ediyoruz. Bizler hep birlikte bu şehrin yönetimine katkı vermek için buradayız. Olaydan haberdar olur olmaz gerekli talimatlarımızı verdik. Meteorolojik değerlendirmeleride göz önünde bulundurarak çevre yolumuzdaki tüm bayraklama çalışmamızı sökerek bahar aylarında yeniden yapmaya karar verdik” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----