BAŞKAN ÇALIŞKAN'IN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Çanakkale zaferinin Türk milletinin geleceğiyle birlikte dünya tarihinin de seyrini değiştirdiğini söyledi...

Reklam
BAŞKAN ÇALIŞKAN'IN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI
17 Mart 2016 - 15:29
Reklam

 Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Çanakkale zaferinin Türk milletinin geleceğiyle birlikte dünya tarihinin de seyrini değiştirdiğini söyledi.


Başkan Çalışkan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 101. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Çalışkan, Çanakkale Savaşı’nın; vatanı işgal ederek vatanımızı ve milletimizi yok etmeye çalışan düşmanlara karşı verildiğini belirterek: “Çanakkale Zaferi, dünya tarihinin seyrini değiştiren en önemli olaylardan biridir. Bu zafer ile aziz milletimiz, vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda, neler başarabileceğini bütün dünyaya göstermiştir.

Milletimiz, Çanakkale’de bütün yokluk ve zorluklara karşı imkânsızı başarmış, canı ve kanı pahasına bağımsızlığımızı hedef alan çok uluslu büyük bir güce geçit vermemiştir. Çanakkale’de kazanılan zafer, tüm dünyaya ‘Çanakkale geçilmez’ gerçeğini kabul ettirmiş ve kahraman Türk milletinin varlığını yeniden ortaya koymuştur. 

Son günlerde memleketimiz üzerinde oynanan kirli oyunlar şiddetini artırmıştır. İyi bilinmelidir ki tarih boyunca olduğu gibi bu aziz millet bu hainlere asla geçit vermeyecektir. Tarihi zaferlerle dolu olan bir millet olarak sabır ve sükûnetimizi koruyarak bu zor günlerin üstesinden geleceğiz.

Bu vesile ile 18 Mart Çanakkale Zaferini büyük bir gururla kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanı için kahramanca mücadele eden ecdadımızı, bu kadim topraklar için şehit düşmüş bütün vatan evlatlarını rahmetle ve şükranla anıyorum.” dedi.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----