Başkan Çağlayan yeni partiyi yorumladı

AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan yeni kurulan Gelecek Partisi hakkındaki soruları yanıtladı.

Reklam
19 Aralık 2019 - 10:26 - Güncelleme: 21 Aralık 2019 - 10:49
Reklam

AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan Muammer Şen'in sorularını yanıtladı. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yeni kurduğu Gelecek Partisine ilişkin görüşlerini belirten Çağlayan Sarıveliler Belediye Başkanı Halil Kulak'ı kast ederek “O şahıs bizim partimizden aday adayı oldu, aday olamayınca istifa etti” dedi.

Eski AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek partisini kurması ile birlikte ülke genelinde olduğu gibi Karaman'dada siyasi kulisler hareketlendi. Ahmet Davutoğlu'nun yeni kurduğu partide kurucular listeside açıklandı. Kurucular listesinde Karaman'dan iki kişi bulunurken, Halil Kulak Gelecek Partisinin ilk belediye başkanı oldu. 
Halil Kulak'ın eski AK Parti Sarıveliler İlçe Başkanı olduğunu belirten Muammer Şen AK Parti Karaman İl Başkanına yeni partinin durumunu sordu. İşte iki soru ile Abidin Çağlayan'ın yeni kurulan Gelecek partisi hakkındaki görüşü.

Muammer Şen; “Sayın başkan Gelecek partisi kuruldu ve Karaman'dan iki kişi kurucular listesinde yer aldı. Bu kurucular listesinde yer alanlardan bir tanesi ise eski AK Parti Sarıveliler İlçe Başkanı oldu. Bu konuda neler söylemek istiyorsunuz önümüzdeki günlerde Karaman'da AK Parti'den yeni kurulan partiye geçişler olacakmıdır?

Abidin Çağlayan; “Şimdi AK Parti'den başka partilere geçip geçmemek insanların tercihi. Bu konuda bizim bir bilgimiz bize yansıyan bir durum yok. Önceki ilçe başkanımızla ilgili olan konuya gelincede zaten bu şahıs 31 Mart yerel seçimlerinden önce partimizden belediye başkanı adayı olmak istemiştir. Sarıveliler'den aday adayı olmuş ve aday gösterilmemiştir. Aday gösterilmediği içinde partimizden ayrılmış bağımsız belediye başkanı adayı olmuş ve seçimi kazanmıştır. Şuan kendisi Sarıveliler ilçesinin mevcut Belediye Başkanı. Dolayısıyla partimizden ayrılmış bir kişi. Bu konuda bizim bir değerlendirme yapmamız söz konusu olamaz. İnsanların tercihi hangi partiye girip girmeyecekleri kendilerinin bileceği bir iş. Biz herkesin yolu açık olsun diyoruz. Takdir kendilerinin. Türkiye'de herkes parti kurabilir, herhangi bir partiye üye olabilir, herhangi bir partiye geçebilir, bu herzaman olduğu gibi bundan sonrada olmaya devam edecektir. Biz kendi işimize, davamıza bakıyoruz. Bizim işimiz var biz işimize bakıyoruz.”

Muammer Şen; Peki sayın başkan sizce Karaman'da ve ülke genelinde bu yeni kurulan parti destek bulabilecek mi? Bu konuda şahsi görüşünüz nedir?

Abidin Çağlayan; “Bu konuyu milletimiz takdir edecek. Bu konuda bizim değerlendirme yapmamız söz konusu olmaz. O milletimizin hakkı ve hukuku. Milletimiz insanları nasıl değerlendireceğini nasıl oy vereceğini sandık ortaya geldiği zaman gerçekten yüksek ferasetiyle kararını verir” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----