Baş "bugün şeref ve kahramanlık günüdür"

Karaman'da 19 Eylül Muharip gaziler günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Reklam
19 Eylül 2019 - 12:39
Reklam

Karaman'da Gaziler gününün 98'inci yıl dönümü etkinlikleri düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte konuşan Karaman Muharip Gaziler derneği başkanı Behiç Baş bugün tüm gaziler için “Şeref ve kahramanlık günüdür” dedi.

Atatürk parkında saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan programda Karaman muharip gaziler derneği başkanı Behiç Baş ataürk anıtına çelenk koydu. Buradaki programda konuşan Baş, Anadoluda çakan milli mücadele kıvılcımları Sakarya'da, Dumlupınar'da alev topuna dönüştüğünü belirterek; “ Sakarya meydan muharebesinin mimarı muzaffer ve ebedi baş komutan Mustafa Kemal Atatürk'e 19 Eylül 1921'de TBMM tarafından mareşal rütbesi ile gazilik ünvanı verildi. Bugün bu ünvanın verilişinin   98'inci yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına minnet ve şükranlarımızı iletiyoruz. 

Gaziler günü olarak kutladığımız 19 Eylül aynı zamanda Türkiye Muharip Gaziler Derneğininde kuruluş günüdür” dedi.

Behiç Baş'ın konuşmasının ardından Atatürk parkındaki etkinlik sona erdi. Vali Meral ve beraberindeki protokol üyeleri programın ardından Karaman Muharip Gaziler derneğini ve Şehit Aileleri derneğini ziyaret etti.

19 Eylül Muharip Gaziler günü programlarına Vali Fahri Meral'in yanı sıra Karaman Belediye Başkan vekili İlknur Harani, CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver, Karaman İl Jandarma Komutanı İsmail Şahin, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, kurum müdürleri ve gaziler katıldı.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----