Bakan Turhan'dan Karaman Hızlı Tren Porjesi açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan Karaman'da devam eden hılı tren projesi ile ilgili açıklama yaptı.

Reklam
Bakan Turhan'dan Karaman Hızlı Tren Porjesi açıklaması
09 Ocak 2020 - 13:58
Reklam

Karaman'da 2015 yılından bu yana projesi devam eden hızlı tren ile ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarih vererek açıklama yaptı. Bakan Turhan Karaman Hızlı Tren projesinin 2020 yılı Mayıs ayında hayata geçeceğini vurguladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan Türkiye genelindeki hızlı tren projeleri ile ilgili konuştu. 

Konuşmasına Karaman'ıda dahil eden Bakan Turhan; Yüksek hızlı tren hatlarının yanı sıra yük ve yolcu taşımacılığının birlikte yapılabileceği 200 kilometre/saate uygun hızlı tren hatları inşa ediyoruz.

Bu kapsamda Bursa-Bilecik, Sivas-Erzincan, Konya-Karaman-Ulukışla-Yenice-Mersin-Adana, Adana-Osmaniye-Gaziantep olmak üzere toplam bin 626 kilometre hızlı tren hattı ve 429 kilometre konvansiyonel demiryolu yapım çalışmalarına da devam ediyoruz.

Konya, Karaman ve Kayseri’den gelen yüklerin Mersin Limanı’na daha hızlı aktarılmasını sağlayacak 423 kilometrelik Konya-Karaman-Mersin-Adana Hızlı Tren projesinin 102 kilometrelik Konya-Karaman kesimindeki sinyalizasyon yapım çalışmalarını tamamlayarak, Mayıs sonunda hızlı tren işletmeciliğine geçeceğiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----