Bakan talimatı verdi Karaman'da ihaleye çıkılıyor

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli Karaman'daki o proje için ihale talimatını verdi.

Reklam
Bakan talimatı verdi Karaman'da ihaleye çıkılıyor
12 Aralık 2019 - 12:34
Reklam

Karaman'ın tarımdaki en büyük beklentilerinden birisi olan “Gödet Barajı Kapalı Sulama Sistemi Projesine” bakan Pakdemirli'den talimat geldi. Bakan'ın talimatı bölgede çiftçilik yapan herkesi mutlu etmeye yetti.

Konu hakkında açıklama yapan Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram Karaman'ın bir hayalinin daha gerçek olacağını belirterek AK Partili Milletvekilleri ile yaptığı görüşmede müjdeli haberi aldıklarını söyledi. 

Bayram yaptığı açıklamada; “Dün Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüşen AK Parti Karaman Milletvekillerimiz Recep Şeker ve Selman Oğuzhan Eser, Gödet Barajı basınçlı kapalı devre sulama sisteminin ihaleye çıkılması talimatı verdiği müjdesini bugün kendileri ile yaptığımız telefon görüşmesinde verdiler.

Konuyla ilgili Temmuz ayında yaptığımız Ankara ziyaretinde hazırladığımız Gödet Barajı sulama projesinin Karaman için önemini anlattığımız Sayın Bakanımız Lütfi Elvan’ın Devlet Su İşleri Başkanı Mevlüt Aydın’ı arayarak proje çalışmasının başlatılması talimatıyla başlayan süreç bugün itibarı ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin ihaleye çıkılması talimatı bu müjdeli haber bizleri sevindirmiştir.

Karaman için tarihi öneme sahip proje bölgede tarım yapan çiftcilerimizin umudu olan Gödet Barajı Projesi ihaleye çıkılması ile yaklaşık 15 bin hektar alan suya kavuşacak Karaman Ziraat Odası olarak, yakınen takip ettiğimiz Karaman için hayati önem taşıdığını anlattığımız projenin kısa bir sürede ihale aşamasına gelmesini sağlayan başta sayın Bakanımız Lütfi Elvan olmak üzere Tarım ve Orman Bakanı sayın Bekir Pakdemirli Milletvekillerimiz Sayın Recep Şeker’e Sayın Selman Oğuzhan Eser, Ak Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan’a Devlet Su işleri Genel Müdürü Mevlüt Aydın’a bu günlere gelmesine katkı sağlayan emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----