Aynı yerde ikinci kez görüntülendi

Karaman'da geçtiğimiz yıl tüm ulusal kanallarda gündem olan zabıta aynı yerde yeniden görüntülendi.

Reklam
30 Ocak 2020 - 09:48 - Güncelleme: 04 Şubat 2020 - 09:45
Reklam

Karaman'da zabıta ve polis ekipleri dilencilerle ve vatandaşları rahatsız eden satıcılarla mücadeleye ağırlık verdi. Ekiplerin kararlı çalışması devam ederken yaşanan bir olay ise dikkatlerden kaçmadı.

Karaman'da polis ve zabıta ekipleri özellikle son günlerde dilenci operasyonlarını hız verdi. Dilencilik yaptığı tespit edilen kişiler bir bir yakalanırken, küçük yaşta çocukları dilendiren ve mendil sattıran kişilerde takibe alındı. 

Karaman'ın en işlek caddesi üzerinde uygulama yapan zabıta ekipleri 6 çocuğu mendil satarken yakaladı. Çocuklarla bir süre konuşan zabıta daha sonra çocuklarıda yanına alarak Atatürk parkı yanındaki seyyar satıcının yanına gelerek çocuklara halka tatlı ısmarladı. Çocukları kazanmayı hedefleyen zabıta daha sonra çocukları evlerine gitmesi yönünde uyardı.

O ZABITA BAKIN KİM ÇIKTI

Zabıtanın çocuklara halka tatlı ısmarlaması ise bir cep telefonu kamerasına yansıdı. Cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülerdeki zabıtanın tüm ulusal kanallarda günlerce gündem olan İbrahim U. olduğu öğrenildi.

İbrahim U. geçtiğimiz 10 Mayıs 2018 günü bir dilenci operasyonunda kaçmaya çalışan bir kişiyi esnaflara dövdürtmüştü.

O tarihte kendilerinden kaçmaya çalışan kişiyi yakalayan İbrahim U. çevredekilere yakalanan kişinin dilenci olduğu söyleyerek, "Vatandaş, gelin vurun. Bu adam şehir dışından geliyor, burada artistlik yapıyor'' demişti. İbrahim U.'nun çağrısı üzerine çevredeki vatandaşlar dilenciye saldırırken, İbrahim U.'da diğer zabıta arkadaşlarının kolundan tutarak ''Bırak gel biz gidelim. Bunu vatandaşa bırakalım" demişti.
O anların görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından İbrahim U. dönemin belediye başkanı Ertuğrul Çalışkan tarafından açığa alındı. Yaklaşık 2 ay açıkta kalan İbrahim U. uyarı cezası alarak yeniden görevine döndü. 

Zabıta memuru İbrahim U. uzun zaman sonra yine bir önceki olayın yaşandığı aynı yerde kameralara yansıdı. İbrahim U. bu sefer çocukları kazanmak için yaptığı girişimi ile gündem olmayı başardı. İbrahim U.'nun bu hareketi ise çevrede takdir topladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----