"ARANAN ÜNİVERSİTEYE" 103 MİLYON TL ÖDENEK..!

Üniversiteye ayrılan devasal ödenek 103 milyonu geçti. Üniversiteye aktarılan bu rakam,

Reklam
"ARANAN ÜNİVERSİTEYE" 103 MİLYON TL ÖDENEK..!
20 Şubat 2020 - 09:09
Reklam

KARAMAN’DA Üniversiteye ayrılan devasal ödenek 103 milyonu geçti. Üniversiteye aktarılan bu rakam, Karaman’da birçok kamu kurumunu da geride bıraktı.
Orta Vadeli Mali Plana göre üniversitelere 2019 yılı için ayrılan bütçe ödeneği yaklaşık 33 milyar lira oldu. 


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi için son bütçe ödeneğinde 103 milyon 916 bin TL’lik kaynak sağlandı. 
Resmi Gazete’de Orta Vadeli Mali Plan ekinde yayınlanan 2 sayılı cetvelde yer alan tabloda üniversitelere ayrılan ödenekler listesinde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nin de her yıl bütçe ödeneğini artırdığı öğrenildi.


28 Mayıs 2007 tarihinde Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanan, 17 yeni üniversiteden biri olarak eğitim hayatına başlayan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, geçtiğimiz eğitim öğretim yılı sezonunda 503’ü lisans, 2 bin 218’i ön lisans olmak üzere toplam 3 bin 721 yeni öğrencilere kucak açtı.
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Eğitim, İslami İlimler, Kamil Özdağ Fen ve Sağlık Bilimleri Fakülteleri, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu için belirlenen kontenjanlarda da yüzde 100’lük doluluk oranlarına ulaştı.
Bilimsel araştırma ve Tubitak projelerini benimseyen Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi öğrencilerine, profesör, doçent, öğretim üyesi ve araştırma görevlileri hizmet veriyor.


Son yıllarda atılan üniversite sanayi işbirliği çalışmalarının yanı sıra 103 milyonluk bütçesi ile dikkat çeken Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde  Karaman için arzulanan AR-GE çalışmalarının artırılması umut ediliyor.


Özellikle, Karaman’da eğitim yatırımları ile fiziki yapılaşma hizmetlerinin yanı sıra sosyal, kültürel ve bilimsel araştırmalara dönük ARGE hizmetlerinin yaygınlaşmasını bekleyen Karaman kamuoyu, öğrenci ve halk politikasının bu artan bütçe ile birlikte daha da iyileştirilmesini temenni ediyor.


Karaman’da yıllardır “Sıradan değil, aranan Üniversite” sloganı ile eğitim hayatına yön veren Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, son yıllarda artırdığı bütçe kaynakları ile bu sıradanlıktan çıkıp, ARGE ve Bilimsel çalışmalara da ışık tutacak başarılara ulaşması tüm Karaman kamuoyu tarafından bekleniyor.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----