Anaların gözünde yaş, onlarınkinde ise vatan sevgisi

Karaman'da 99 doğumlu gençler kınalar yakılarak askere uğurlanıyor.

Reklam
Anaların gözünde yaş, onlarınkinde ise vatan sevgisi
22 Nisan 2019 - 10:15 - Güncelleme: 24 Nisan 2019 - 10:00
Reklam

Karaman'da 1999 doğumlu asker adayları kınalar yakılarak askere uğurlanmaya başladı. Her asker adayının gözünde vatan sevgisi olurken, anaların gözünden yaşlar aktı.

Karaman bu yıl askere gidecek olan asker adaylarını 2 tertip olarak aldı. 1999 doğumlu asker adayları için celp dönemi geçtiğimiz hafta başladı. Celp dönemlerinin başlaması ile birlikte asker adayları asker şenliklerine başladı. Bütün asker adaylarının gözlerinde ve yüreğinde vatan sevgisi olurken, analarının gözlerinde ise mutluluk göz yaşları doldu.

1999 tertip olarak askere gidecek olan asker adayı Mümin İnanç ise; “Her türk evladı gibi askere gidecek olmanın haklı gururunu yaşıyorum. Bizim örf ve adetlerimizde, geleneklerimizde kızlar beyaz gelinliği ile evlenmek, erkekler ise vatan borcunu ödemek için asker olmayı heyecanla beklerler. Bizler bu vatana olan borcumuzu en iyi şekilde ödeyerek tekrar evlerimize döneceğiz. Ailelerimiz rahat olsunlar bu ruhla askere gidecek olan binlerce genç olduğu sürece bu vatan bölünmeyecektir” dedi.

İmaret Medya gurubu olarak çalışma arkadaşımız Mümin İnanç'a ve basın sektörünün sevilen siması Tunahan Yıldırımer'e vatani görevlerininde başarılar dileriz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Karaman Haber

Karaman Haberleri

Larende Karaman Haberleri