Aktekke Millet Bahçesi'nin ihalesi yapıldı

Ak Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker, Aktekke Millet Bahçesi'nin ihalesinin yapıldığını duyurdu.

Aktekke Millet Bahçesi'nin ihalesi yapıldı
Editör: Ali Dağlı
20 Kasım 2020 - 15:46
Ak Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker, Aktekke Millet Bahçesi'nin ihalesinin yapıldığını duyurarak; ilk etapta, Millet Kıraathanesi, otopark, çocuk alanları, fitness alanı, bisiklet yolu ve koşu parkuru gibi alanların yapılacağını aktardı.

Şeker yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; "İlimizde Cevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapımı gerçekleştirilecek Aktekke Millet Bahçesinin ihalesi bu gün yapıldı. Hemşerilerimizin kullanımına hızlı bir şekilde sunulması hedeflenen iki etap halinde yapılacak Aktekke Millet Bahçesinin ilk etabı 43.700 m² alan üzerinde inşa edilecek.
660 m² Millet Kıraathanesi, 127 araçlık otopark, 857 adet ağaç, 28.000 adet çalı, 24.855 m² çim, 973 m² çocuk alanları, 115 m² kuru havuz, 265 m² fitness alanı, 627 m bisiklet yolu ve koşu parkuru, 21 adet kameriye, 91 adet bank proje kapsamında ilk etapta yapılacak.
3 ay gibi bir süre içerisinde ihale sürecinin tamamlanması öngörülüyor. 2021 yılının ilk yarısında yapımına başlanılacak olan çalışmalar inşallah kısa sürede tamamlanacak.
Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum'a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Karaman'ımıza hayırlı uğurlu olsun." dedi. 
Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet
    6 ay önce
    Bu fotoğraftan bile gördüğünüz gibi Karaman betona boğulmuş..Yeşillik doğa demek sadece park bahçe demek anlayışı bir belediyecilik var. ÖZELLİKLE Akp döneminde bu tavan yaptı ülkeyi betona gömdüler.. İlk icraatları Karaman belediyesini alır almaz suluparkı yıkıp betona gömmüşlerdi..Yarın çok geç olmadan çölleşmeden fidan dikin..Kazarbadan Ağalarharmanından akan nehirleri çayları betonla kapatıp park yada bina diktiler yazık oldu benim memleketime ve ülkeme..