AK Partinin gerekçesine CHP'den 2 teklif

CHP Karaman merkez ilçe başkanı Kuytan ve CHP'li meclis üyeleri basın toplnatısı yaparak AK Partinin gerekçeli kararına 2 öneri sundu.

Reklam
07 Kasım 2019 - 17:50
Reklam

Karaman'da Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Ahmet Tanju Kuytan ve CHP'li Belediye meclis üyeleri basın mensuplarının karşısına geçti. Karaman Belediye Meclisinde Plan ve Bütçe Komisyonunun gerekçeli kararını eleştiren Kuytan Bülent Ecevit isminin iki farklı noktaya verilmesi için öneride bulunacaklarını söyledi. Kuytan ayrıca Karaman Belediye Spor, Atatürk Bulvarı ve Amele pazarı konusundada açıklamalarda bulundu.

Bugün 11.00'da parti binasında düzenlenen toplantıya Karaman merkez ilçe başkanı Ahmet Tanju Kuytan, CHP Karaman Belediye Meclis üyeleri, Paşa Evcen, Onur Irgat, Mustafa Bülent Demir ve basın mensupları katıldı.

"Madem öyle iki büyük projeyi öneriyoruz"

Basın toplantısında konuşan Kuytan; “Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak son günlerde Belediye Meclis toplantılarında gelişen olaylarla ilgili basın açıklaması yapmak durumunda kaldık. Basın açıklamamızın ana başlığı rahmetli genel başkanımız Bülent Ecevit'in Karaman'daki bir parka isminin verilmesi konusu. Bu konu ile ilgili biizm belediye meclisindeki değerli arkadaşlarımız 6 Eylül'de Belediye Meclisi Başkanlık makamına bir dilekçe ile başvurarak önergelerini vermişlerdir. O tarihte verilen önerge 3 başlıktan oluşuyordu. Verilen önerge 2 ay gibi bir zaman içerisinde sürüncemede kaldıktan sonra ne yazıkki tam 5 Kasım tarihindede rahmetli Bülent Ecevit'in ölüm yıl dönümündede bu önerge reddedilmiştir. Bizler bu olayın böyle cereyan etmesinden dolayı hem partimiz adına hemde Türkiye Cumhuriyeti adına biraz izdırap duyduk. O gün belediye meclisinde daha büyük bir parka ismi verilebilir denmişti. Biz bu konunun takipçici olacağız. Hatta bu konuda bizim bir önerimiz var. Üniversitenin yanına yapılan yeni parka Bülent Ecevit ismi verilebilir hatta buda küçük denirse Karaman'a büyük bir stadyum yapılıyor bu isim orayada verilebilir” dedi.

"Belediyenin ve Ongun A.Ş.'nin borçları ve vakıflara yapılan yardımlar"

6 Eylül'de verilen önergenin 3 madde olduğunu hatırlatan Kuytan; “Bundalarda diğer ikisi ise 31 Mart tarihinden sonra Belediye Başkanı seçilen Savaş Kalaycı'nın önceki dönemden devraldığı Karaman Belediyesi ve Ongun A.Ş'nin borçlarını ne kadar olduğu ve bu borçların kimlere olduğu idi. Bir başka maddesi ise önceki dönem Belediye başkanı olan sayın Ertuğrul Çalışkan döneminde Karaman Belediyesi tarafından ayni yada nakdi olarak dernek ve vakıflara yarım yada bağış yapışmışmıdır. Yapılmış ise hangi dernek ve vakıflara ne kadar yardım yapıldığına dair gerekçeleri ile birlikte tarafımıza bilgi verilmesini sormuştuk. Henüz bu maddelerimize bir cevap alamadık” dedi.

"İnsan pazarı ayıbımız var"

Karaman'da bir insanlık ayıbınında olduğunu belirten Kuytan; "Karaman’ın ilk ulaşım yeri Aktekke Meydanıdır. Orada bir ayıbımız var. Her gün sabah saat 5-6 arasında meydanın bir kısmı ile karşı kaldırımın bir kısmında maalesef bir insan pazarı var. Bu insan pazarı bu şehre yakışmıyor. Bu insan pazarı biliyorsunuz amele pazarıdır. Bir amele pazarımız var imaretin iç kısmında kimse görmüyor. Belediye orayı düzenledi gayet iyi durumda. Biz bu ayıbın meydandan kaldırılıp oradaki insanlarında ekmek bulmak için geldikleri bu iş kolunun da onlara da bir yer tahsis edilmesini istiyoruz.

Bir başka mkonu ise Atatürk Bulvar. Atatürk bulvarımız var fakat bu bulvarda bulvarı belirtir herhangi bir ibare yok. Örneğin Ticaret ve Sanayi Odası binasının yanında bulunan yol Alparslan Türkeş Bulvarı orada bir levha var ama Atatürk Bulvarında herhangi bir tabela konulmamış. Oraya bir tabela yapılmasını istiyoruz” dedi.

"Spora siyaset karışırsa nahoş bir ortam olur"

Son olarak Karaman Belediye Spor başlığı açan Kuytan, “Karaman Belediyespor, hepimizin takımı. Bu takım şehrin takımı buna sahip çıkmak hepimizin görevi. 3'üncü lige çıkmasını bizde canı gönülden istiyoruz. Ama şunu unutmayalım Karaman Belediyespor şehrin takımıdır. Bu şehrin takımının soyunma odalarında bir takım siyasi hareketlerde bulunmalarında nahoş buluyoruz. Bu konuda yetkilileri de göreve davet ediyoruz.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----